Naga MarketsZnak drogowy Wall Street w Nowym JorkuParkiety giełdowe w Nowym Jorku nie dokonały odreagowania i we wtorek pogłębiały spadki. O ile początek sesji jeszcze dawał nadzieje dla byków, tak im dalej w las tym docisk sprzedaży był coraz silniejszy. Wiele wskazuje na to, że inwestorzy za oceanem w końcu dostrzegli realne zagrożenia związane z koronawirusem i postanowili przesunąć kapitał w stronę bezpieczniejszych aktywów, kosztem ekstremalnie drogich akcji. S&P500 spadł o 3%, NASDAQ 2,7%, a Dow Jones 3,1%.


W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.

Macy’s podaje wyniki kwartalne

Właściciel sklepów z tradycjami Macy’s (#M) wczoraj podał do wiadomości wyniki kwartalne, które wszak okazały się słabsze od tych zeszłorocznych, ale wykazały lepsze wartości, niż prognozy spółki. Należy pamiętać, że owe prognozy zostały wcześniej obniżone. Po tym, jak sieć doświadczyła gorszych niż oczekiwano wartości sprzedaży w tym samym sklepie w trzecim kwartale (dane z listopada), sieć obniżyła swoje roczne prognozy przychodów i zysków. Chociaż opublikowane przez spółkę wyniki wciąż są dalekie od oczekiwań inwestorów, ponieważ sprzedaż, zyski i ogólne wyniki są znacznie poniżej porównywalnych danych z zeszłego roku, Macy’s udało się wykonać plan na ostatni kwartał. W całym 2019 roku Macy’s wygenerował przychody 24,6 miliarda USD, co stanowi spadek o 1,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale jest lepszy niż oczekiwane 2% do 2,5%.

Gdyby okoliczności rynkowe były inne, być może inwestorzy przyjęliby wyniki z lekką ulgą, jednak na fali ogólnej wyprzedaży, Macy’s wczoraj potaniał o 5,5%.

Wykres Macy’s nie pozostawia wątpliwości, że spółka jest w defensywie od miesięcy. Ważne jest to, że cena spółki wchodzi w bardzo ważną strefę wsparcia – poziomów cenowych nie widzianych od ponad dekady, gdy firma wygrzebywała się po ostatnim kryzysie gospodarczym. Strefa 14$ jest dość istotna, spółka broni poziomu jak niepodległości i testuje ją po raz czwarty w ciągu ostatniego półrocza.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

Inwestorzy i spekulanci zdecydowanie powinni załączyć papier do obserwacji, ponieważ kurs akcji spółki jest w miejscu, w którym warto rozważyć zagranie. Obrona 14$ może otworzyć drogę do przynajmniej średnioterminowej spekulacji w kierunku północnym z zasięgami oporu na 18$, natomiast jej trwałe wyłamanie może wywołać lawinę. Tu przede wszystkim kierunek szerokiego runku będzie drogowskazem dla średniego terminu ceny Macy’s – w przypadku dalszych spadków za oceanem, spółka nie obroni się i będzie dalej wyprzedawana. Odreagowanie rynku, może być czynnikiem zachęcającym byki do kolejnej walki o poziom 14$.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here