Naga MarketsWall Street ma się dobrze pod rządami Demokratów. S&P 500 rósł średnio o 9%Szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe, Credit Suisse uważnie przygląda się obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, analitycy podmiotu podnieśli swój cel dla amerykańskiego indeksu głównego – S&P 500 z poziomu 4.050 4.200 punktów. Powodem tego ma być dalsze zwycięstwo demokratów, które to przekładać się może na nowe bodźce stymulacyjne (uzyskanie nowego wsparcia fiskalnego przez nowego prezydenta) dla amerykańskiej gospodarki. Innymi słowy szwajcarski podmiotu uważa, że Wall Street będzie miało dobrze przez kolejne lata rządów Demokratów.

  • Analitycy Credit Suisse podnoszą swój cel dla amerykańskiego indeksu S&P 500
  • Nowy cel oznacza potencjał wzrostu o około 10% w stosunku do obecnego poziomu
  • Przedsiębiorstwo szacuje, że nowy prezydent będzie w stanie zadowolić rynku dalszą stymulacją
  • Dalsza hossa na głównych rynkach może jeszcze trwać kolejne miesiące

Dalsze wzrosty S&P 500 przed inwestorami – twierdzi Credit Suisse

Podczas ostatnich wydarzeń w USA, główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych bierze pod lupę Credit Suisse, twierdząc, że inwestorzy nadal nie będą narzekać na brak profitów. Analitycy banku podkreślają, że nadchodząca kontrola demokratów w Senacie USA toruje drogę dla nowego bodźca fiskalnego i nadal wysokich stóp zwrotu z rynku akcyjnego w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank w tym roku oczekuje, że prezydent-elekt – Joe Biden uzyska nowe wsparcie fiskalne, obejmujące kolejną rundę dopłat bezpośrednich dla Amerykanów. Ta informacja nadal działa jak zastrzyk entuzjazmu, który obóz byków z całą pewnością wykorzysta w kolejnych miesiącach. Dlatego też jeśli inwestorom wydaje się, że obecne poziomy są już byt wysokimi, mogą oni być w błędzie.

wykres Kurs SP500 09.01.2021
Kurs SP500 09.01.2021

Zespół analityków banku podniósł swój cel cenowy dla indeksu S&P 500 na ten roku już po raz drugi, tym razem wskazując zakres 4200 punktów jako potencjalnie osiągalny. To z kolei oznacza, że czekać nas może rajd wzrostowy na kolejne 10 procent od obecnych poziomów. Bank oczekuje również, że zysk na akcję wzrośnie do 175 dolarów w tym roku i osiągnie 200 dolarów do końca 2022 roku.

Analitycy twierdzą, że obecna zmiana władzy daje Demokratom jednolitą kontrolę nad rządem po raz pierwszy od 2011 r. i daje Bidenowi dużo łatwiejszą drogę do prowadzenia postępowej polityki monetarnej i stymulacyjnej. Świeże wsparcie fiskalne jest prawdopodobnie jedną z pierwszych inicjatyw prezydenta, które wydaje się najwłaściwsze w obecnej sytuacji zaraz po tym, gdy obejmie on urząd. Stanie się to jeszcze w tym miesiącu dlatego zmienność na rykach nadal może pozostawać duża a tendnecja mocno bycza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here