Naga MarketsAnalitycy widzą pojawiającą się awersję do ryzyka wśród inwestorówW obecnym rajdzie na głównych indeksach amerykańskich, w tym indeksie S&P 500 czy Dow Jones widać było dotychczas taktykę „buy the dip” (kupuj dołki) ze strony inwestorów, ale strategia ta zaczyna ulegać zmianie – twierdzą analitycy Wall Street. Przyglądając się zachowaniu traderów widać, że pojawiać się zaczyna awersja do ryzyka, która sprawia, że indeks S&P 500 spadał ostatnich kilka sesji. Czy inwestorzy przerzucają się na inne aktywa?

Analitycy widzą zmianę zachowania inwestorów rynku akcyjnego

To, co wcześniej mogło być nazwane po prostu klasycznym „kupuj dołki” – teraz nazywane jest „obserwuj rynek”. Analitycy z Wall Street, w tym stratedzy Vanda Research zauważają, że tendencja skupowania każdego spadku na głównych indeksach amerykańskich ulega zmianie. Dotychczas inwestorzy detaliczni pokazywali swoje przywiązanie do idei skupowania spadków, zwłaszcza podczas pandemii. Jednak po raz pierwszy od dłuższego czasu inwestorzy detaliczni mogą teraz zignorować tę tendencję.Inwestorzy detaliczni kupowali w tym roku każdy mniejszy spadek akcji, chroniąc S&P przed dwucyfrową wyprzedażą, teraz powoli sytuacja ta nie jest już tak klarowna – piszą analitycy. Choć faktycznie znów rynki amerykańskie odbijają, zbliżając się do ważniejszych stref, które wykazać powinny co dalej – inwestorzy zdają się pozostawać lekko z boku.

wykres Kurs indeksu S&P500 16.09.2021
Kurs indeksu S&P500 16.09.2021

Przy okazji tego, analitycy zauważają korelację między rynkiem akcyjnym a rynkiem kryptowalut. Twierdzą oni, że w miarę odpuszczania na rynku akcyjnym, zwiększa się zaangażowanie inwestorów detalicznych na rynku kryptowalut. W nocie wydanej przez Vanda Research widnieje nawet komentarz analityków: „nagłe ożywienie w kryptowalutach jest częściowo winne spadku rynku akcyjnego.”

Innymi słowy, gdy zainteresowanie kryptowalutami wzrosło, zainteresowanie akcjami spadło. Stratedzy twierdzą, że ta odwrotna relacja pomiędzy gorącymi akcjami spółek np. technogliocznych a kryptowalutami sprawia, że inwestorzy, którzy nastawieni są byczo na „wschodzące akcje memicznych spółek” są porzucane podczas rajdów kryptowalutowych. W ostatnich dniach widać było ponowny wzrost rynku kryptowalut, zaś znaczne odpuszczenie wolumenu na rynku akcyjnym.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here