Naga MarketsWall Street kontynuuje wczorajsze wzrosty, umocnienie dolaraW czwartek rynkowy kompas przechylił się po południu w stronę silniejszego dolara, po tym jak jeszcze rano amerykańska waluta pozostawała nieco słabsza. Co się zmieniło? W przypadku danych makro z USA mamy kolejną pozytywną niespodziankę po stronie cotygodniowego bezrobocia (spadek wniosków do 547 tys.), ale już negatywne zaskoczenie sprzedażą nowych domów w marcu (6,01 mln).

Wall Street z dobrymi wynikami, nudne posiedzenie EBC

Bardziej za dolarem może przemawiać wzrost rentowności 10-letnich obligacji, które podbiły w okolice 1,58 proc. Tutaj większa wrażliwość w przełożeniu na walutę będzie pojawiać się właśnie w okresach ich wzrostu, podczas kiedy spadki (uznawane za sztuczne działanie Treasury) będą mieć coraz mniejszy wpływ w nadchodzących tygodniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny rentowności 10-letnich obligacji rządu USA

Indeksy na Wall Street radziły sobie dobrze pozostając na wysokich poziomach z wczoraj, co pozwoliło nieco nadrobić indeksom w Europie, ale widać było pewien sceptycyzm. Czy niepewność wynika z globalnych obaw o sytuację pandemiczną w Indiach, oraz wyczekiwanie na laboratoryjne testy nowej mutacji B.1.617 pod kątem obecnych szczepionek? Tak to może wyglądać i to może być argument za dalszym podbiciem dolara kosztem ryzykownych aktywów.

Wykres dzienny EURUSD

Wydarzeniem dnia teoretycznie było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Faktycznie wiało jednak nudą. Decydenci z EBC nie zmienili niczego, a konferencja prasowa Christine Lagarde okazała się do bólu przewidywalna. Europejski Bank Centralny nie widzi na razie potrzeby zmian w programie skupu aktywów, liczy na odbicie gospodarki w II kwartale. To jednak za mało, aby przekonać rynki do wzrostów EURUSD. Drugi szczyt wypadł dzisiaj przy 1,2068 (wobec 1,2079 we wtorek) i po południu powróciliśmy w okolice 1,20. Jeżeli teraz dolar będzie silniejszy na szerokim rynku, to ryzyko połamania wsparcia przy 1,1990 znacząco rośnie. Wtedy ważnym poziomem jest 1,1950 i dalej kwietniowa linia trendu wzrostowego przy 1,1910.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | bitcoin akcje | lotos giełda | kurs jsw | pkn akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here