Naga Markets

Amerykański parkiet na zielono

O 15:10 odbyło się przemówienie prezesa Fed Jeroma Powella. Po nim można odnieść wrażenie, że Fed zmierza w stronę podniesienia stóp procentowych o kolejne 75 pb (posiedzenie jest 21 września, a wcześniej podwyżkę określało się na 50 pb). Powella zobowiązał się do ograniczenia inflacji, nawet jeżeli poziom stopy bezrobocia miałby wzrosnąć.
Z indeksu Nasdaq najwięcej jak na razie zyskuje firma Regeneron, zajmująca się produkcją leków. Od rana zyskuje 15,73 proc., a jej akcje są wyceniane na 690 USD. Na Dow Jonesie nie ma dzisiaj zbytnich znacznych ruchów, na skrajach indeksu jest JP Morgan (+2,03 proc.) i Honeywell International (-1,23 proc.).
EUR/USD od początku sesji zeszło w dół o około 0,50 proc., decyzja o podwyżce i konferencja EBC nie dały EUR większego pola do wzrostów. Aktualnie EUR/USD jest kwotowane na 0,9953.
O 18:00 natomiast odbędzie się wystąpienie publiczne szefa Fed z Chicago Charlesa Evansa.


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>
Conotoxia

Poprzedni artykułLagarde, Powell, Glapiński – co wynika z wystąpień? Bilans jest na niekorzyść euro
Następny artykułPresja Fedu jest już w cenach?
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku, obecny również w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie. Od lat zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej gamy produktów z najważniejszych giełd świata - walut, kryptowalut, kontraktów na indeksy, surowce czy akcje. Wysoką jakość oferowanych przez firmę usług potwierdzają liczne nagrody m.in. Bloomberg EUR/PLN Forecast Accuracy, Ranking Q4 2018, FXCuffs 2018 Nagroda za transparentność oferty, Money.pl No.1 Forex Platform 2015, FX Week Short-Term Ranking 2015, Best Central Europe FX Broker 2011 - World Finance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here