Naga MarketsWall Street: indeksy kontynuują rajd. FED nie zmienia stóp procentowych Amerykańskie indeksy kontynuują listopadowy rajd – zaledwie 4 sesje wystarczyły, aby zrekompensować dwutygodniowe spadki.  Kluczowy dla rynków wynik wyborów prezydenckich pozostaje nierozstrzygnięty, choć obecny prezydent Donald Trump w swoim wystąpieniu z Białego Domu ogłosił, iż gdyby zliczyć legalnie oddane głosy to wygrałby z łatwością.

FED podkreśla potrzebę stymulacji fiskalnej. WIG20 notuje skok

W ocenie prezydenta rozstrzygnięcie wyborów zakończy się w Sądzie Najwyższym. Po posiedzeniu FED  stopy procentowe pozostają na dotychczasowym poziomie. Prezes Fedu Jerome Powell akcentuje spowalniające odbicie gospodarcze w obliczu nowych rekordów zakażeń w USA i podkreśla potrzebę stymulacji fiskalnej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podobny skok notowań odnotowaliśmy na krajowym rynku. W czwartek jedynie 3 spółki z indeksu WIG20 znalazły się poniżej kursu odniesienia, przy czym najmocniej przecenił się CD Projekt, który zanurkował dopiero w ostatniej godzinie handlu. Najlepszą sesję wśród blue chipów odnotowały walory LPP, spółka podrożała o niemal 10% w przedostatnim dniu przed częściowym zamknięciem galerii handlowych. Inwestorzy wyceniają rosnące znaczenie kanału e-commerce. Równie imponującym, 7%-owym wzrostem zakończyły sesję walory Dino Polska, przez co spółka znalazła się na historycznym szczycie notowań.

Przed sesją poznaliśmy wyniki za III kw. 2020 r. poniższych spółek: 1) Dino Polska osiągnęło 188,5 mln zł zysku netto, wobec 109,4 mln zł w ubiegłym roku oraz wobec konsensusu 154,7 mln zł. 2) Wynik netto Banku Handlowego wyniósł 114,7 mln zł, wobec podobnego poziomu 113,7 mln w tamtym roku, przy oczekiwaniach analityków wynoszących 100,6 mln zł. 3) Erbud wypracował 22,4 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost r/r o 93,1% oraz pokonanie konsensusu o 94,2%.  4) Wynik netto GPW wyniósł 32 mln zł i był zgodny z konsensusem, jednak w ubiegłym roku był wyższy i wyniósł 41,1 mln zł. 5). Netia zarobiła 11,3 mln zł, co oznacza wynik o 20,4% gorszy od oczekiwań oraz o 46,7% niższy niż w ubiegłym roku. 6) Zysk netto Polenergii wyniósł 16,1 mln zł, wobec konsensusu 12,5 mln zł, jednak w stosunku do 2019 r. spółka uzyskała wyniki gorszy o 44,3%. 7) Energa osiągnęła wynik netto w wysokości 85 mln zł, wobec 103 mln zł przed rokiem. 8) Zysk Kruka był zgodny z wcześniejszymi szacunkami i wyniósł 53,8 mln zł, wobec 77,8 mln zł w ubiegłym roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here