Naga MarketsAnalitycy Wall Street ostrzegają przed kolejną falą wyprzedaży. Główne rynku znów stracą?Jeszcze do niedawna analitycy Wall Street ostrzegali, że rynki do samych wyborów prezydenckich w USA będą świecić na zielono – obecnie ta retoryka zaczyna się zmieniać. W tym momencie głosy najważniejszych analityków wskazują, że ostatnia przecena amerykańskiego rynku akcyjnego to dopiero początek tego, co może czekać nas w następnych tygodniach. Główny powód zmiany zdania? Stale pogłębiający się poziom zachorowań, niepewność związana z pandemią oraz “najbardziej skomplikowaną konfiguracją roku wyborczego, jaką moglibyśmy mieć“.

  • Retoryka głównych analityków Wall Street zaczyna się widocznie zmieniać
  • Obecnie mówi się nawet o powtórce z wyprzedaży rynku akcyjnego USA
  • Trudne wybory prezydenckie w USA oraz nadal rosnące zachorowania mogą być przyczyną
  • Czy faktycznie rynek akcyjny USA czeka wyprzedaż jak przed tygodniem?

Główne rynki amerykańskie pod możliwą presją sprzedaży

Na początku zeszłego tygodnia główne indeksy amerykańskie – Nasdaq oraz S&P 500 mocno się przeceniły. Nasdaq wszedł na terytorium spadkowe ponad 10% z rekordowego poziomu ledwie w ciągu trzech sesji handlowych. Natomiast Indeks S&P 500 zakończył w piątek tygodniową stratę na poziomie ponad 2%, co oznacza spadek o 6,7% w stosunku do rekordowego poziomu z 2 września, z kolei Dow Jones Industrial Average spadł o 1,7% w ubiegłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie na rynku widocznie mamy odrabianie strat, jednak perspektywy dalszej niestabilności pozostają wysokie, ponieważ inwestorzy zmagają się z rotacją pomiędzy sektorami, zagrożeniem ponownego wzrostu liczby przypadków COVID-19, a przede wszystkim “najbardziej skomplikowaną konfiguracją roku wyborczego, jaką moglibyśmy mieć” – podają główni analitycy Wall Street.

wykres Nasdq H4 15.09.2020
Nasdq H4 15.09.2020

Rynek obronił się przed spadkami w ostatnich dniach, co widoczne było zwłaszcza podczas poniedziałkowej sesji. Jeśli jednak perspektywa dalszego odpływu kapitału z rynku akcyjnego miałaby być widoczna, rynki mogą odwiedzić najniższe poziomy od lipca i czerwca obecnego roku. Wskaźniki strachu i chciwości co prawda w ostatnim czasie spadły, jednak główny strateg w Canaccord Genuity, Tony Dwyer twierdzi, że te będą jeszcze rosły i mają szansę powrócić do wysokich poziomów sprzed poprzednich spadków indeksów.

Zalecenia głównych analityków zmieniają się zatem wyraźnie. Faktyczna przecena rynków akcyjnych w USA mogłaby zepchnąć również rynki europejskie powodując ponowną falę wyprzedaży. Kolejne tygodnie mogą stać pod znakiem dużej niepewności a zbliżające się rolowanie kontraktów europejskich może pokazać dalszy sentyment rynków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here