Naga MarketsWall Street czeka na wyniki spółek: Tesla, Mictosoft, Twitter i Coca-Cola w tym tygodniuTydzień raportów finansowych dużych amerykańskich spółek otworzy się w dzisiejszej poniedziałkowej sesji. Spośród 505 spółek wchodzących w skład S&P 500, w tym tygodniu ujrzymy raporty aż 78 z nich.

  • Po raportach największych banków inwestycyjnych, czas na liderów social media, firmy technologiczne oraz linie lotnicze.
  • Szczególnie ciekawa sytuacja dotyczyć będzie branży lotniczej, która jest jedną z najbardziej dotkniętych pandemią.
  • II kwartał 2020 roku to jeden z najgorszych okresów dla amerykańskiej gospodarki od dziesięcioleci, jednak w tym samym czasie S&P 500 wzrósł aż o 20%.

Tesla, Microsoft, Twitter, Coca-Cola i wiele innych, podadzą raporty kwartalne

Z uwagi na skutki pandemii, wiele spółek może być w zupełnie odmiennej sytuacji niż postrzegają je inwestorzy. Nastąpi czas odkrycia kart i sprawdzania blefów. W tym tygodniu swoje raporty przedstawi kilku gigantów mediów społecznościowych, linii lotniczych i branży technologicznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już dzisiaj, w poniedziałek swoje raporty za II kwartał 2020 roku opublikują między innmi: Halliburton, IBM, Phillips, czy Logitech.

W kolejnej wtorkowej sesji, półroczne wyniki finansowe przedstawią spółki takie jak: Coca-Cola, Philip Morris, Novartis, Lockheed Martin, Snap Inc., United Airlines czy Texas Instruments.

Zobacz również: Ropa naftowa kontynuuje spadek w kierunku 40 dol. za baryłkę

Oczy dużej liczby inwestorów zwrócone są w szczególności na to co stanie się w środę. W ten dzień swoje wyniki za II kwartał opublikuje bowiem Tesla Inc., której notowania w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o ponad 51%, a od początku roku o niebotyczne 259%. Jeśli Tesli uda się wykazać zysk w tym kwartale, to spełni warunki wejścia w skład S&P 500. Jeśli nie, być może będzie to impuls do pęknięcia napompowanych notowań spółki.

Jednak to nie koniec środowych raportów. Swoje rezultaty przedstawią 22 lipca także Microsoft, Chipotle, Whirlpool cz ABB.

W czwartek opublikowane zostaną raporty m.in. Twitter Inc., Intela, AT&T, Southwest Airlines, American Airlines.

Natomiast tydzień zakończą w piątek publikacje wyników finansowych Verizon, American Express i Honeywell.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wall Street czeka na raporty gigantów technologicznych i spółek lotniczych

Szersza rozpiska raportów spółek, które zostaną przedstawione w tym tygodniu, została przygotowana przez Earnings Whispers:

Nadchodzi tydzień ważnych raportów na NYSE i NASDAQ, m.in. Tesli, Microsoft i linii lotniczych
Najbardziej oczekiwane raporty finansowe za II kwartał 2020 roku w nadchodzącym tygodniu. Źródło: Earnings Whispers

Szczególnie istotne dla zachowania amerykańskich indeksów będą raporty spółek linii lotniczych. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy raporty aż 3 głównych graczy: United Airlines, Southwest Airlines oraz American Airlines.

Właśnie te raporty pokażą w jakiej naprawdę sytuacji znajduje się branża i czy zapowiedzi dotyczące jej przetrwania są realistyczne. Wyniki amerykańskich linii przełożą się na oczekiwania inwestorów dotyczące spółek branży lotniczej na pozostałych światowych rynkach.

II kwartał 2020 roku okazał się najlepszym wzrostowym trzymiesięcznym okresem od 1998 roku notując wzrost o niemal 20%. W tym samym okresie z gospodarki napływały informacje o rekordowym poziomie bezrobocia, a wiele branż było tymczasowo zamkniętych z uwagi na pandemię.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here