Naga MarketsWall Street czeka na inaugurację Joe Bidena. Jak reagują giełdy w Europie?Indeksy giełdowe w Europie pozostają niezdecydowane odnośnie kierunku, w którym chcą podążać. Główne benchmarki znajdują się w okolicy poziomów odniesienia, a naturalnym powodem jest oczekiwanie na inaugurację prezydenta USA.

Wall Street czeka na inaugurację

O 18:00 czasu polskiego, przed gmachem Kapitolu odbędzie się inauguracja prezydentury Joe Bidena. Choć sam program prezydenta jest już znany i z całą pewnością został przez rynek wyceniony, to złożenie przysięgi będzie oficjalnym początkiem kadencji 46–ego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie ma jednak przede wszystkim charakter formalny. Niemniej rynek nie chce podejmować żadnych odważnych decyzji, gdyż przynajmniej w teorii wszystko może się jeszcze wydarzyć. Oczywiście scenariusz bazowy zakłada spokojny przebieg inauguracji, gdyż władze w USA podjęły zdecydowane kroki cele zapewnienia bezpieczeństwa ceremonii. Nie spodziewamy się również perturbacji przy przekazywaniu władzy, gdyż Donald Trump, choć niepogodzony z porażką, to zobowiązał się pokojowe przekazać całość interesów państwa na ręce nowej administracji Białego Domu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy giełdowe w Europie są raczej spokojne z niewielkim minusem. Cena kontraktu na DAX30 oraz francuski CAC40 znajduje na poziomie -0,1 proc., a więc trudno mówić o jakiejś tendencji. W okolicy neutralnego poziomu oscyluje również cena kontraktu na IBEX35.

Notowania kontraktu PL20, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Wyraźnie od zachodnich benchmarków odstaje kontrakt na WIG20, którego cena spada o 0.6 proc. W ostatnich dniach indeks polskich blue chips jest szalenie nerwowy. Jednego dnia zyskuje kilka proc., aby następnego wymazać zysk. Widać, że podobnie jak na innych parkietach, w Polsce również nie ma wyznaczonego wyraźnego kierunku, ale duży kapitał spekulacyjny, jaki napłynął na giełdę w ostatnich miesiącach, nie lubi leżeć bezczynnie. Z technicznego punktu widzenia, kurs PL20 testuje ważne wsparcie, które broniło się podczas poniedziałkowej sesji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here