Naga MarketsNiedawno ekscytowaliśmy się przekroczeniem historycznej wartości $10000 tymczasem Bitcoin w minionych 24 godzinach podrożał nawet do $12600. Wzrost wyceny tej cyfrowej waluty jest doprawdy niesamowity, a na kolejne all time high czekają zarówno posiadacze długich pozycji na eToro jak i same Wall Street. 


A jeśli mowa o Wall Street to nie można zapomnieć o polityce. Wydaje się teraz, że reforma podatkowa Trumpa ma jednak szansę zostać przegłosowana jeszcze w tym roku. Jak dotąd zarówno Izba jak i Senat zaaprobowali nieco różniące się wersje a w tym momencie trwają prace nad stworzeniem spójnej całości, która może stać się podstawą nowego prawa. Mimo to wczorajsza sesja w Stanach upłynęła pod kolorem czerwonym. Azja kontynuowała wyprzedaż, a indeksy w Chinach i Japonii straciły ponad 1,5%.

Dwa poważne ostrzeżenia dla rynków akcji pojawiły się w ostatnich 24 godzinach. Autorem pierwszego z nich jest Goldman Sachs, który po wnikliwej analizie ostatnich ruchów na indeksach doszedł do wniosku, że zbliżamy się do końca wzrostów. Drugie padło z ust źródła powiązanego z Citi i ostrzegało przed niską zmiennością:

Rzeczywiście, patrząc na indeks VIX z szerszej perspektywy należy się z powyższym stwierdzeniem zgodzić. Poza wyjątkiem z sierpnia 2015 indeks strachu pozostaje na rekordowo niskich poziomach od niemal dekady.

Ten brak strachu przed spadkami może mieć poważne konsekwencje. Stare, giełdowe przysłowie mówi “kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty’ co może mieć zastosowanie w przypadku reformy fiskalnej Trumpa.

Hedguj się!

Ten pomysł inwestycyjny pojawił się w mojej głowie pod koniec zeszłego tygodnia. Rozmawiając z analitykami eToro zwróciłem uwagę na rynek gazu ziemnego. Wygląda na to, że znalazłem pewniaka. Jak widzicie, zarówno Natural Gas jak i ETF śledzący Natgas UNG są zazwyczaj bardzo silnie skorelowane ze sobą. W ostatnich miesiącach poziom tej korelacji wyraźnie zmalał co pozwala na zastosowanie prostej strategii. Kupując na eToro jedno aktywo i sprzedając drugie znajdziesz się w komfortowej sytuacji hedge z której zyski mogą z pewną nawiązką pokryć straty niezależnie od kierunku w którym pójdzie rynek. Wypróbuj tę strategię na rachunku demonstracyjnym i jeśli poczujesz się z nią komfortowo – nic nie stoi na przeszkodzie abyś zainwestował realne środki.

Bycza euforia na BTC

W nocy mogliśmy obserwować jak Bitcoin przekracza poziom $12000 i wszystko wskazuje na to, że nie zamierza się cofać. Kapitalizacja wszystkich BTC pozostających w obiegu przekroczyła zaskakujące $200 mld. To wciąż jednak część wartości parkietów giełdowych których wycena przekracza $100 bln. Rynek kryptowalut zyskał na wartości aż 86% w ciągu ostatnich 30 dni:

Dobrą wiadomością jest również fakt, że CBOE wprowadza futures na Bitcoina już w najbliższą niedzielę. CME Group robi to samo 18 grudnia więc Wall Street będzie mogło handlować BTC jeszcze przed świętami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here