Naga MarketsCo najmniej 52 firmy o kapitalizacji rynkowej w wysokości 7,1 biliona dolarów ma pewną ekspozycję na kryptowaluty, zgodnie z analizą MSCI. Obejmują one od graczy all-in, takich jak Coinbase Inc., przez „hodlerów” bitcoina, takich jak Tesla Inc. i MicroStrategy Inc., po tych, którzy zanurzają się w usługach rynku kryptowalut m.in. JPMorgan Chase & Co. Kurs BTC/USD silnie wzrasta w piątek docierając do okrągłego poziomu 60 000 USD.

  • Rosnące znaczenie kryptowalut niesie ze sobą szereg wyzwań zarówno dla inwestorów, jak i firm
  • Dodatkowym wyzwaniem jest brak wiedzy specjalistycznej w zakresie kryptowalut wśród członków zarządów firm
  • Zarządy korporacji powinni bardziej profesjonalnie zacząć zgłębiać temat kryptowalut, biorąc pod uwagę ich rosnącą ekspozycję
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin: Rośnie adaptacja rynku kryptowalut na Wall Street

Rosnące znaczenie niestabilnej klasy aktywów cyfrowych niesie ze sobą szereg wyzwań zarówno dla inwestorów, jak i firm, które starają się ocenić związane z tym ryzyko środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem, czytamy w raporcie MSCI. Obejmują one pytania dotyczące wszystkiego, od emisji gazów cieplarnianych pochodzących z wydobywania monet, po brak standardów rachunkowości dla kryptowalut i pytania dotyczące przejrzystości związanej z prowadzeniem sieci.Naprawdę proste pytania stają się tutaj naprawdę trudne. Na przykład, kto w firmie zna klucz dostępu do twojego prywatnego anonimowego portfela, który przechowuje, wiesz, miliard dolarów w bitcoinach? A jak to chcesz monitorować? – powiedział Harlan Tufford, który kieruje badaniem MSCI w Ameryce Północnej, w podcaście omawiającym raport.

Dodatkowym wyzwaniem jest brak wiedzy specjalistycznej w zakresie kryptowalut wśród członków zarządów firm. MSCI przeszukało biografie około 6500 członków zarządu i stwierdziło, że tylko 79 osób w 64 firmach zawiera odniesienia do kryptowalut lub blockchaina, podczas gdy aż 1114 zawiera odniesienia do cyberbezpieczeństwa. Tymczasem wyszukiwanie hasła „zarządzanie ryzykiem” przyniosło 5155 wyników.

Źródło: MSCI

Innymi słowy, zarządy korporacji powinni bardziej profesjonalnie zacząć zgłębiać temat kryptowalut, biorąc pod uwagę ich rosnącą ekspozycję.

Ludzie z zaawansowanymi umiejętnościami i doświadczeniem związanym z kryptowalutami prawdopodobnie będą rzadkością – przynajmniej w ramach tradycyjnych kanałów rekrutacyjnych. Może to stanowić okazję do rozszerzenia obszarów różnorodności zarządu, takich jak np. wiek dyrektorów – podsumowano w raporcie.
W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) dociera do bariery 60 000 USD

Notowania BTC/USD kontynuują silny wzrost umacniając się trzeci tydzień z rzędu. W efekcie kurs wdrapał się w piątek do kluczowego poziomu oporu 60 000 USD, skąd już niewiele brakuje do historycznego minimum 64 893 USD. Trwałe przebicie tego poziomu może doprowadzić do utworzenia kolejnego silnego impulsu wzrostowego z celem na kolejne okrągłe poziomy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pln | mbank akcje notowania | celon akcje kupno | jsw kurs | kurs akcji intercars | develia akcje prognozy | dolar usd kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here