Naga MarketsW zeszłym tygodniu parlament brytyjski przeprowadził sesję dyskusyjną aby poinformować organy regulacyjne o charakterze kryptowalut i blockchain. Wyróżniającą postacią był Martin Walker, który zajął wrogie stanowisko w tej materii a w szczególności do projektu Ripple.


Spośród czterech panelistów Walker negatywnie wypowiadał się na temat blockchain i w stosunku do kolegów oraz do przedstawiciela Ripple Ryana Zagone’a. Walker twierdzi, że Ripple nie nadaje się do działania w sektorze finansowym ze względu na jej zmienność oraz fakt, że Ripple posiada większą część udziału w walucie XRP.

Zaczął on kategoryzować projekty pod względem “dobrych i złych”. Były bankowiec i developer wrzucił wszystkie projekty ICO i zdecentralizowane kryptowaluty do worka z napisem “złe” i przyznał że niewiele z technologii blockchain można uznać za “dobre”. Należą do nich projekty które usunęły anonimowość i zdecentralizowane funkcje.

Stwierdził, że to samo można osiągnąć przy użyciu technologii z przed dekady, a blockchain “niewiele wnosi” do sektora finansowego. Mimo, że Walker miał najwięcej do powiedzenia to zapomniał powiedzieć, że w 2016 roku pracował jako deweloper R3, gdzie istniał konflikt interesów. R3 to konsorcjum banków i organizacji, które wydało 59 milionów dolarów na projekt księgi rozproszonej o nazwie Corda. Było o niej głośno, kiedy okazało się że pomimo popularności Corda nie jest blockchainem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, CAD/JPY, USD/CHF
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – spadkowy początek tygodnia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here