Naga MarketsPublikowane co tydzień „Hot Stocks’y” to połączenie analizy technicznej i fundamentalnej wybranej przez analityków Admiral Markets spółki z USA, Polski, Wielkiej Brytanii lub Strefy Euro. Na podstawie tego, co mówi im wykres, jak wygląda ogólna sytuacja na rynku, jaka jest sytuacja w branży i jakie są ostatnie wyniki i informacje płynące ze spółki starają się przedstawić najbardziej prawdopodobny, średnioterminowy scenariusz według którego toczyć się będą notowania tak zwanych spółek „hot”


Dziś hot stock bardzo spadkowy. „Na warsztat” bierzemy amerykańską sieć handlową Wal-Mart Stores Inc. Przede wszystkim zacząć trzeba od wykresu. Aktualnie za jedną akcję spółki zapłacić musimy 76,62 USD. Strona popytowa starała się w zeszłym tygodniu zanegować spory trójkąt spadkowy oraz doprowadzić do wybicia górą z kanału spadkowego, co na chwilę nawet się udało, jednak dziś zapędy kupujących zostały zatrzymane przez wyniki kwartalne, o których trochę później. W wyniku luki spadkowej wykres powrócił na granicę kanału, a następnie przełamał dołem trójkąt. Teraz wykres zmierza ku wsparciu 76,15. Zniesienie tego poziomu pozwoli z kolei na atak na linię trendu wzrostowego, ciągnącego się od początku 2013 roku. Przejście przez ten poziom może być prawdziwą katastrofą dla kupujących. W takim przypadku dotarcie do poziomu 73,15, który znajduje się ponad 6,5 dolara poniżej wczorajszego zamknięcia byłoby całkiem prawdopodobne. Dodatkowo, niedźwiedzie nastroje potwierdzane są przez średnie kroczące: wykres od dłuższego czasu znajduje się pod średnią 50-okresową oraz 200-okresową, a dziś luka spadkowa przełamała średnią 20-okresową. Na domiar złego na spadki wskazuje MACD, który poniżej poziomu zera (zarówno linia sygnału jak i histogram), znajduje się od ponad trzech miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
WMTDaily

Jednak nie tylko analiza techniczna przedstawia Wal-Mart w złym świetle. Coraz ostrzejsza bitwa o klienta rozgrywa się pomiędzy siecią hipermarketów a kolosem sprzedaży online – Amazon’em. Amazon odbiera Wal-Mart’owi coraz większy kawałek sprzedaży detalicznej elektroniki na amerykańskim rynku, a trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że jest to bardzo intratny biznes. W tej materii wywiązała się prawdziwa wojna cenowa pomiędzy spółkami, a jak dobrze wiemy, ciągłe obniżanie cen, a tym samym marży brutto, jest wyjątkowo wyniszczającą bronią obusieczną. Kolejnym problemem Wal-Mart’u jest rozwijający się system sprzedaży bezpośredniej: producent – klient detaliczny, głównie za pośrednictwem platform internetowych, przy ominięciu pośredników (hurtowników, detalistów), takich właśnie jak Wal-Mart.

EPS

Powyżej znajduje się wykres raportowanych kwartalnych przychodów oraz zysków na akcję od początku 2010 roku. Ostatnie wartości, zaznaczone punktami, są to wyniki spółki za kwartał zakończony w połowie kwietnia (rok fiskalny Wal-Mart nie jest zgodny z rokiem kalendarzowym), które zostały zaraportowane dzisiaj przed otwarciem amerykańskiego parkietu. Jak widzimy, zarówno przychody jak i zyski na akcję przez ostatnie lata rosły, jednak nie był to wzrost spektakularny, a wręcz przeciwnie, bardzo powolny. Z kolei cena akcji od początku 2010 roku do szczytu ze stycznia br. urosła o 70%. Zyski na akcję opublikowane dzisiaj są najniższe od czterech lat, z kolei przychody były o półtora miliarda dolarów niższe od prognoz.

Podsumowując, Wal-Mart ma spore problemy. Marża brutto, a co za tym idzie zyski spadają w wyniku wojny cenowej, mi. z Amazonem. Wyniki za ostatni kwartał były słabsze niż prognozowane pomimo niskich już prognoz. Dodatkowo formacje cenowe, średnie kroczące i MACD wskazują na rychłe spadki. Przełamanie linii trendu będzie świadczyć o definitywnym kryzysie amerykańskich hipermarketów.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here