Naga MarketsWal-Mart w ostatnich latach nieco stracił na blasku ze względu na dynamiczny rozwój internetowej konkurencji, chociażby w postaci spółki Amazon. W odpowiedzi amerykańska sieć supermarketów również postawiła na rozwój sprzedaży online. Inwestycje wiążą się jednak z kosztami i rynek po najbliższej publikacji wyników kwartalnych koncernu spodziewa się pogorszenia zyskowności.


W ubiegłym roku doszło do sporej korekty w trendzie spadkowym notowań Wal-Martu zapoczątkowanym pod koniec 2014 roku. Niemniej jednak odbicie zostało zahamowane przy kluczowej strefie oporu wypadającej przy poziomie 74 USD. Od tego moment obserwujemy powrót spadków, a akcje amerykańskiego giganta poruszają się w obrębie dosyć szerokiego kanału. Po skutecznym teście wsparcia zlokalizowanego przy 65,60 USD byki nabrały nieco więcej wigoru i walory spółki zaczęły wspinać się wzdłuż krótkoterminowego kanału popytowego.

Ponadto notowaniom udało się wzbić ponad 50-dniową średnią kroczącą (kolor czarny), która wraz z dolnym ograniczeniem kanału stanowią najbliższą strefę popytu. Ostatnie dwie dzienne świece wskazują na rosnące zmęczenie kupujących, o czym świadczą ich stosunkowo długie górne knoty. Jednakże na ten moment scenariuszem bazowym jest dalszy ruch na północ i test górnego zakresu średnioterminowego kanału spadkowego. Po drodze do tego miejsca warto też zwrócić uwagę na 200-dniową średnią kroczącą (kolor pomarańczowy), która może uaktywnić sprzedających.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Koncern zaprezentuje swoje wyniki za kwartał kończący się w styczniu tuż przed startem wtorkowej sesji na Wall Street. Konsensus rynkowy zakłada spory spadek zyskowności spółki Wal-Mart – firma ma zaprezentować zysk na akcję równy 1,29 USD, podczas gdy w analogicznym okresie w roku ubiegłym było to 1,49 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here