Naga MarketsW Wielkiej Brytanii restrykcje dot. pandemii będą luzowane, jednak wzrosną karyKurs funta szterlinga rósł w czwartek i kontynuuje trend wzrostowy w piątek, choć przez ostatnie dwa tygodnie mamy do czynienia z konsolidacją. Tymczasem, brytyjskie władze starają się pogodzić wspieranie gospodarki z dbaniem o zdrowie obywateli i postanawiają zezwolić na wznowienie działalności szeregu rodzajów biznesów.

  • W UK wzrosną kary za nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa dot. pandemii.
  • Podstawowa kwota pozostanie bez zmian, ale kolejne wykroczenie oznaczają podwójną karę względem poprzedniej.
  • Wiele biznesów będzie mogło od soboty wznowić działanie.

Wielka Brytania: luzowanie restrykcji

Premier Wielkiej Bryttanii, Boris Johnson, zapowiedział dalsze luzowanie restrykcji związanych z powstrzymywaniem rozwoju pandemii koronawirusa. Działanie wznawiają między innymi teatry, kasyna czy salony kosmetyczne. Johnson ostrzega jednak, że kary za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa będą od teraz znacznie większe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brytyjski rząd stara się pogodzić kwestie bezpieczeństwa i zdrowia obywateli z ratowaniem gospodarki przed zapaścią, która zdecydowanie potrzebuje restartu. Niektóre północne Anglii są pod ściślejszym nadzorem epidemiologicznym i obowiązują tam bardzie restrykcyjne obostrzenia z uwagi na wybuch ognisk choroby.

W Wielkiej Brytanii od 15 sierpnia: wznowione zostanie działalność atrakcji wewnątrz budynków, np. kasyn, kręgielni, centrum zabaw itp., otworzone zostaną lokale t.j. spa, fryzjerzy, salony tatuaży, salony kosmetyczne. Pojawi się także możliwość organizacji wesel do 30 gości.

Wydarzenia sportowe będą mogły być przeprowadzane z publicznością, a pierwszym takim dużym wydarzeniem będzie turniej World Snooker Championship w ten weekend.

Jednak, aby powstrzymać nadmierny entuzjazm obywateli, którzy mogliby odpuścić ścisłe przestrzeganie zasad – rosną kary za niestosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Choć podstawowa wysokość mandatu pozostaje bez zmian: 100 funtów, to od teraz każde kolejne przekroczenia oznacza podwojenie kwoty mandatu, aż do 3200 funtów.

Według jednego z najnowszych badań opublikowanego w czwartek, aż 3,4 mln ludzi w Wielkiej Brytanii, czyli około 6% ludności, miało koronawirusa. To ponad 12 razy więcej niż podają statystyki.

Zobacz również: Notowania funta (GBP/USD) kierują się w górę, powracając ponad poziom 1,3090 i zbliżając się do poziomu 1,31

Kurs funta zyskiwał w czwartek

Notowania funta szterlinga w piątek rano są na poziomie 1,30629 dol. kontynuując wczorajszy wzrost kursu o 0,27%. Oscylator MACD rysuje zdecydowany sygnał sprzedażowy, który w przypadku zmaterializowania się zapewne spowoduje spadek kursu poniżej wsparcia na 1,30000 dol.

W Wielkiej Brytanii restrykcje dot. pandemii będą luzowane, jednak wzrosną kary
Notowania kursu funta. Źródło: tradingview.com

Na ten moment dolar potaniał już dość mocno, a indeks dolara utrzymuje się w okolicach 2 letnich minimów. Eskalacja napięć z Chinami może umocnić dolara i w rezultacie doprowadzić do deprecjacji brytyjskiej waluty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here