Naga MarketsW Wenezueli za paliwo zapłacisz teraz kryptowalutą PetroRząd Wenezueli ogłosił, że kierowcy mogą od teraz tankować i płacić za paliwo w obcych walutach lub w… petro (PTR).

  • Nową decyzję rządu ogłosił wiceprezydent i minister finansów kraju.
  • Program pilotażowy obejmie 200 stacji benzynowych na terenie całego kraju.
  • Za litr paliwa obywatele kraju mają płacić 0,50 USD

Petro w zamian za paliwo

Rząd w Caracas ogłosił w weekend, że w kraju obowiązuje od 1 czerwca nowy środek płatniczy za paliwo. Na Twitterze opublikowano wideo, na którym wiceprezydent i szef ministerstwa finansów Tarecka El Aissami’ego wyjaśnia, że z projektu skorzysta na starcie 200 stacji paliw w całym kraju. Plan przewiduje, że stacje benzynowe obciążą klientów 0,50 USD za litr paliwa. Płatności ma być regulowana za pomocą PTR, dolarów, euro i innych “większych” walut fiat.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Międzynarodowi importerzy paliw i operatorzy stacji benzynowych są również uprawnieni do korzystania z nowego systemu płatniczego. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja w rejestrze rządu.

Według El Pitazo rząd będzie starał się zwiększyć liczbę stacji benzynowych korzystających z petro.

invest

Władze dodają, że nowe urządzenia sprzedaży paliwa za petro będą dostępne na uczestniczących w programie stacjach benzynowych. Wiemy już też, że będą one kompatybilne z platformą Patria – siecią przekazów pieniężnych, która pozwala Wenezuelczykom otrzymywać kryptowaluty, takie jak bitcoin (BTC), od osób z innych krajów. Caracas podjął próbę połączenia swojej sieci petro z Patrią, choć nie jest jasne, jak wiele udało się osiągnąć na tym polu.

Kontrowersyjna waluta

Petro od początku swojego istnienia budzi kontrowersje. Miało jako cyfrowa waluta pomóc w pokonaniu inflacji w kraju. Tyle że problem nie zniknął, a Wenezuela nadal chyli się ku upadkowi. Masowa adopcja waluty też jest fikcją. Wenezuelczycy nadal uciekają w BTC i dolara, a nie w petro.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here