Naga MarketsW wakacje inwestorzy otworzyli mniej rachunków maklerskich. mBank i ING pozyskali najwięcej klientów
W sierpniu przyrost nowych kont okazał się najniższy od maja

Na przestrzeni sierpnia przybyło niemal 7 tysięcy nowych rachunków maklerskich, z czego po ponad 2,5 tysiąca pozyskały mBank oraz ING Bank Śląski, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, ogólna dynamika przyrostu nowych rachunków jednak spada w porównaniu z rekordowym marcem, gdy było to niemal 30 tys. oraz lipcem i czerwcem gdy założonych zostało po 10 tys. nowych rachunków.

  • W tym momencie domy maklerskie raportujące do KDPW obsługują 1,335 mln rachunków maklerskich. W styczniu wartość ta byłą o 85 tysięcy niższa
  • Sierpniowy przyrost jest jednym z najniższych w tym roku i gorzej wypadał jedynie maj, w którym dodano 4,77 tys. nowych rachunków
  • 345,5 tys. kont prowadzi BM mBanku, 258 tys. BM Pekao a niemal 130 tys. BM PKO BP

Kolejne 7 tysięcy rachunków maklerskich otwartych w sierpniu

Zainteresowanie polskim rynkiem kapitałowym wśród rodaków nie słabnie. Chociaż koronawirusowa euforia jest już za nami, to nadal wartości przyrostu nowych rachunków są zadowalające. Wynika to między innymi z niskich stóp procentowych, braku zarobku na lokatach i obligacjach oraz wysokiej inflacji, przez co realnie trzymając pieniądze w banku konsument traci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba rachunków maklerskich w Polsce w 2020 r. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Wartość rachunków w sierpniu wzrosła do poziomu 1 335 436, czyli o 6686 w porównaniu z lipcem. Jest to jeden z najsłabszych przyrostów w tym roku, w porównaniu jednak do lat ubiegłych nadal historycznie wysoki.

Przyrost liczby rachunków z miesiąca na miesiąc. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Brak zmian w gronie 10 największych domów maklerskich, mBank nadal liderem

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nic nie uległo zmianie. W sierpniu na pierwszym miejscu nadal znajduje się Biuro Maklerskie mBanku, które posiada otwartych 345 591 kont. W porównaniu z lipcem ich liczba zwiększyła się o 2 528. Drugi w zestawieniu BM Pekao skurczył się o 388 rachunków do poziomu 258 123, a w BM PKO BP przybyło 557 rachunków.

Dużą dynamiką wzrostu może pochwalić się ING Bank Śląski, w którym podobnie jak w mBanku przybyło ponad 2500 rachunków maklerskich.

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here