Naga Markets„Oferowanie podróżnym możliwości płacenia za pośrednictwem BTC wydaje się być właściwym ruchem we właściwym czasie” – tak nową możliwość płatniczą komentuje firma zajmująca się przetwarzaniem wiz i paszportów z siedzibą w Kalifornii. Ogłosiła, że ​​zaakceptuje kryptowalutę jako formę płatności.

  • W USA za wyrobienie lub przedłużenie ważności paszportu zapłacisz już w BTC.
  • Zdaniem firmy Peninsula Visa to efekt pandemii COVID-19, która niejako spopularyzowała cyfrowe płatności.

Za paszport zapłacisz w BTC

Zgodnie z ogłoszeniem z 6 listopada wydanym przez Peninsula Visa z siedzibą w San Jose, firma stwierdziła, że ​​da klientom opcję płacenia za wybrane usługi paszportowe za pomocą bitcoina (BTC). Przy wsparciu pośrednika płatności dla sprzedawców detalicznych, Coinbase Commerce, Peninsula Visa będzie oferować np. opłacanie odnawiania paszportów i zmianę nazwiska za pomocą BTC.

– Oferowanie podróżnym możliwości płacenia za pośrednictwem bitcoina wydaje się być właściwym posunięciem we właściwym czasie  – powiedział Evan James, dyrektor operacyjny Peninsula Visa, dodając, że wierzy, że rynek podróży wróci do normy po ustąpieniu zagrożenia pandemią.

Problemy z wydawaniem dokumentów

Kiedy biura i firmy rządowe zostały po raz pierwszy zamknięte w marcu w następstwie środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19, wiele z 26 agencji paszportowych Departamentu Stanu w Stanach Zjednoczonych i Puerto Rico również zostało tym dotkniętych, powodując opóźnienia w przetwarzaniu paszportów. Według doniesień LA Times, na dzień 23 września niemal milion paszportów nie zostało wydanych na czas.

Agencja rządowa ogłosiła jednak już 3 listopada, że ​​skróciła czas rozpatrywania wniosków dot. paszportów do 10-12 tygodni (w przypadku standardowej procedury) i 4-6 tygodni w przypadku “paszportów przyspieszonych”. W wyjątkowych okolicznościach dokument można otrzymać nawet do tygodnia.

Płacenie w BTC jeszcze przyspiesza proces, bowiem płatności w kryptowalutach są szybsze niż te w ramach systemu bankowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here