Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciagu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na popularnych walutach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na szczególną uwagę zasługiwały dziś m.in. publikacje wstępnych odczytów wskaźników PMI oraz raport z amerykańskiego rynku pracy.

Już niemal 39 mln osób w USA straciło pracę z powodu koronawirusa

Z najnowszego raportu amerykańskiego Departamentu Pracy wynika, że w tygodniu kończącym się 16 maja 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 2,438 miliona. Warto zwrócić uwagę, że jest to już dziewiąty tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich dziewięciu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 38,615 mln osób, a więc więcej niż wynosi całkowita ludność Polski.

Kurs dolara największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:00 zauważymy, że mimo fatalnych danych z USA, dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskiwał w relacji do dolara amerykańskiego od początku tygodnia. W wyniku tej aprecjacji rynek dotarł do górnego ograniczenia trwającej od początku kwietnia konsolidacji tj. 1,0990 USD, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta po raz kolejny zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków kursu euro do dolara amerykańskiego.

EURUSD Daily

NZDUSD testuje górne ograniczenie konsolidacji

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, której kurs również testuje obecnie górne ograniczenie trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

NZDUSD H4

USDCAD odrzuca techniczne wsparcie

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego w najbliższym czasie przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCAD, której kurs od kilku dni testuje horyzontalne wsparcie będące dolnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydaje się linia tendencji spadkowej będąca górnym ograniczeniem w.w. formacji.

USDCAD Daily

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here