Naga MarketsGrupa amerykańskich firm z rynku Blockchain i kryptowalut ogłosiła, że ​​utworzy Blockchain Association, pierwszą grupę lobbingową reprezentującą branżę sieci bloków w Washington D.C. Poinformował o tym Washington Post 11 września.


Stowarzyszenie Blockchain składa się z liderów branży, takich jak giełda kryptowalut Coinbase, start-upu Protocol Labs, Digital Currency Group i Polychain Capital. Organizacja będzie miała swoją siedzibę w Waszyngtonie i będzie reprezentować przedsiębiorców i inwestorów zaangażowanych w projekty oparte na Blockchain.

Polityka, głupcze!

Stowarzyszenie Blockchain będzie reprezentować główne firmy, które będą działać w ramach systemu politycznego, przede wszystkim zajmując się kwestiami legislacyjnymi. Chodzi więc o działalność lobbingową.

W tym samym czasie grupa będzie ściśle współpracować z prawnikami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i rozwoju znajomości KYC (Know Your Customer) w branży. Mike Lempres, dyrektor ds. prawnych i ryzyka w Coinbase, wyjaśnia idee stowarzyszenia. Uważa, że firmy „próbują opracować system prawny i regulacyjny, który przetrwa próbę czasu”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jerry Brito, dyrektor wykonawczy grupy badawczej organizacji non-profit Coin Center uważa, że pojawienie się tego typu grupy specjalizującej się w konkretnych celach prawnych pokazuje, że branża dojrzewa.

W lipcu samo Coinbase stworzyło własny komitet do spraw politycznych (PAC), aby zbierać pieniądze na popieranie konkretnych kandydatów w wyborach w USA. W Stanach Zjednoczonych PAC są organizacjami, które zbierają środki na kampanie wyborcze od swoich członków, a następnie przekazują je na działania polityczne, popierając tym samym konkretnych kandydatów, prawodawstwo lub inicjatywy wyborcze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here