Naga MarketsGrupa amerykańskich firm z rynku Blockchain i kryptowalut ogłosiła, że ​​utworzy Blockchain Association, pierwszą grupę lobbingową reprezentującą branżę sieci bloków w Washington D.C. Poinformował o tym Washington Post 11 września.


Stowarzyszenie Blockchain składa się z liderów branży, takich jak giełda kryptowalut Coinbase, start-upu Protocol Labs, Digital Currency Group i Polychain Capital. Organizacja będzie miała swoją siedzibę w Waszyngtonie i będzie reprezentować przedsiębiorców i inwestorów zaangażowanych w projekty oparte na Blockchain.

Polityka, głupcze!

Stowarzyszenie Blockchain będzie reprezentować główne firmy, które będą działać w ramach systemu politycznego, przede wszystkim zajmując się kwestiami legislacyjnymi. Chodzi więc o działalność lobbingową.

W tym samym czasie grupa będzie ściśle współpracować z prawnikami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i rozwoju znajomości KYC (Know Your Customer) w branży. Mike Lempres, dyrektor ds. prawnych i ryzyka w Coinbase, wyjaśnia idee stowarzyszenia. Uważa, że firmy „próbują opracować system prawny i regulacyjny, który przetrwa próbę czasu”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jerry Brito, dyrektor wykonawczy grupy badawczej organizacji non-profit Coin Center uważa, że pojawienie się tego typu grupy specjalizującej się w konkretnych celach prawnych pokazuje, że branża dojrzewa.

W lipcu samo Coinbase stworzyło własny komitet do spraw politycznych (PAC), aby zbierać pieniądze na popieranie konkretnych kandydatów w wyborach w USA. W Stanach Zjednoczonych PAC są organizacjami, które zbierają środki na kampanie wyborcze od swoich członków, a następnie przekazują je na działania polityczne, popierając tym samym konkretnych kandydatów, prawodawstwo lub inicjatywy wyborcze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here