Według doniesień od World Nuclear News spółka zależna od producenta energii Talen Energy – Cumulus Data zakończyła instalację pierwszego budynku swojego centrum danych w Pensylwanii. Kompleks ten ma zacząć hostować usługi wydobycia Bitcoinów (BTC) i przetwarzania w chmurze w pierwszym kwartale br. Wspomniane centrum danych zasilane jest przez bezpośrednie połączenie z elektrownią jądrową.
- Spółka Cumulus Data zakończyła instalację pierwszego budynku centrum danych w Pensylwanii. Kompleks ten zacznie hostować usługi wydobycia Bitcoinów jeszcze w tym kwartale
- Energia jądrowa ma potencjał, aby stać się znaczącym źródłem dla górników BTC
- Partnerem artykułu jest broker Capital.com. Sprawdź jego ofertę i handluj akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami w formie CFD!
W USA powstaje kopalnia Bitcoina zasilana energią jądrową
Ze względu na rosnącą popularność aktywów cyfrowych, coraz więcej przedsiębiorstw angażuje się w tę branżę. Niedawno spółka zależna od producenta energii Talen Energy zakończyła instalację pierwszego budynku swojego centrum danych w Susquehanna w Pensylwanii.
Zgodnie z doniesieniami World Nuclear News Cumulus Data twierdzi, że wybudowany przez niego kompleks o powierzchni 1,2 tys. akrów będzie pierwszym tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych, który zacznie hostować usługi wydobycia Bitcoinów oraz przetwarzania w chmurze, przy wykorzystaniu energii jądrowej. Ma to nastąpić już w pierwszym kwartale 2023 r.
Wspomniane centrum danych zasilane jest przez bezpośrednie połączenie z elektrownią jądrową o mocy 2,5 gigawatów. Według ekspertów ma ona potencjał do tego, aby stać się znaczącym źródłem dla branży kryptowalut.
Wsparcie adopcji BTC
Według ekspertów dostęp do bezemisyjnej energii elektrycznej poprzez reaktory jądrowe przełoży się na większe przyjęcie kryptowalut pokroju Bitcoina. W obecnym r. dyrektor generalny Cumulus Data – Alex Hernandez powiedział, że centrum danych Susquehanna przyjmie pierwszego abonenta i rozpocznie swoją działalność komercyjną.
Połączenie energii jądrowej z wydobyciem BTC przyniesie korzyści dla obu sektorów. Ten pierwszy będzie mógł w ten sposób sprzedać produkowane nadwyżki. Co więcej, pomagając w “dekarbonizacji” przemysłu zwiększy on atrakcyjność kopania Bitcoinów dla inwestorów instytucjonalnych ceniących sobie ochronę środowiska.
Mimo trwającej kryptowalutowej zimy, górnicy czołowej wirtualnej waluty mocno ją wspierali. Świadczy o tym wzrost trudności wydobycia BTC na tle znajdowania się rynku w sidłach bessy. W styczniu br. na wykresie Bitcoina doszło do widocznego odbicia. Cena tej kryptowaluty wzrosła po wielotygodniowym handlu w pobliżu linii 16,4 tys. dol. do poziomów bliskich 23 tys. dol. obecnie.
Autor poleca również:
- Shiba Inu był najpopularniejszy wśród nowych użytkowników w ciągu ostatniego tygodnia
- Około 69% inwestorów detalicznych pozostaje niewzruszonych krypto zimą
- Bitcoin osiągnął już dno? Wskaźniki dotyczące podaży BTC wskazują na byczy…