Naga Markets

Według doniesień od World Nuclear News spółka zależna od producenta energii Talen Energy – Cumulus Data zakończyła instalację pierwszego budynku swojego centrum danych w Pensylwanii. Kompleks ten ma zacząć hostować usługi wydobycia Bitcoinów (BTC) i przetwarzania w chmurze w pierwszym kwartale br. Wspomniane centrum danych zasilane jest przez bezpośrednie połączenie z elektrownią jądrową.

W USA powstaje kopalnia Bitcoina zasilana energią jądrową

Ze względu na rosnącą popularność aktywów cyfrowych, coraz więcej przedsiębiorstw angażuje się w tę branżę. Niedawno spółka zależna od producenta energii Talen Energy zakończyła instalację pierwszego budynku swojego centrum danych w Susquehanna w Pensylwanii.

Zgodnie z doniesieniami World Nuclear News Cumulus Data twierdzi, że wybudowany przez niego kompleks o powierzchni 1,2 tys. akrów będzie pierwszym tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych, który zacznie hostować usługi wydobycia Bitcoinów oraz przetwarzania w chmurze, przy wykorzystaniu energii jądrowej. Ma to nastąpić już w pierwszym kwartale 2023 r. 

Wspomniane centrum danych zasilane jest przez bezpośrednie połączenie z elektrownią jądrową o mocy 2,5 gigawatów. Według ekspertów ma ona potencjał do tego, aby stać się znaczącym źródłem dla branży kryptowalut. 

Capital.com

Wsparcie adopcji BTC

Według ekspertów dostęp do bezemisyjnej energii elektrycznej poprzez reaktory jądrowe przełoży się na większe przyjęcie kryptowalut pokroju Bitcoina. W obecnym r. dyrektor generalny Cumulus Data – Alex Hernandez powiedział, że centrum danych Susquehanna przyjmie pierwszego abonenta i rozpocznie swoją działalność komercyjną. 

Połączenie energii jądrowej z wydobyciem BTC przyniesie korzyści dla obu sektorów. Ten pierwszy będzie mógł w ten sposób sprzedać produkowane nadwyżki. Co więcej, pomagając w “dekarbonizacji” przemysłu zwiększy on atrakcyjność kopania Bitcoinów dla inwestorów instytucjonalnych ceniących sobie ochronę środowiska. 

Mimo trwającej kryptowalutowej zimy, górnicy czołowej wirtualnej waluty mocno ją wspierali. Świadczy o tym wzrost trudności wydobycia BTC na tle znajdowania się rynku w sidłach bessy. W styczniu br. na wykresie Bitcoina doszło do widocznego odbicia. Cena tej kryptowaluty wzrosła po wielotygodniowym handlu w pobliżu linii 16,4 tys. dol. do poziomów bliskich 23 tys. dol. obecnie. 

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułInwestujący w Bitcoina przejmują kontrolę. Boom na samodzielne „trzymanie BTC”
Następny artykułPrognozy kursu dolara: USD skazany na spadki, uważa Credit Suisse
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.