Naga MarketsKurs dolara w dół trzeci dzień z rzędu, EUR/USD pokonuje 1,09. W USA 1000 śmierci z powodu koronawirusaLiczba zgonów wywołanych koronawirusem przekroczyła w Stanach Zjednoczonych 1000 osób, co wywołuje powrót paniki na rynki finansowe. Kurs dolara amerykańskiego osuwa się trzeci dzień z rzędu, tracą również światowe giełdy. Sytuacji nie poprawia fakt, że amerykański senat zaakceptował wart 2 biliony dolarów pakiet pomocowy mający pomóc w walce ze skutkami gospodarczymi koronawirusa.


Koronawirus: Na świecie liczba zgonów przekroczyła 21 tysięcy, w USA tysiąc

Jak wynika z interaktywnej mapy przygotowanej przez badaczy z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych koronawirusem zarażonych jest już niemal 70 tysięcy osób, z czego 1050 umarło z jego powodu, najwięcej (bo 280) w samym Nowym Jorku.

W skali globalnej koronawirusa zdiagnozowano już u 472 tysięcy ludzi, z czego ponad 21 tysięcy umarło, a niemal 115 tysięcy wyzdrowiało. Sytuacja nadal najdynamiczniej eskaluje we Włoszech, w przypadku których liczba zarażonych (74 tysiące) już niemal zrównała się z liczbą zarażonych w Chinach, a liczba śmierci przekroczyła pułap 7,5 tysiąca.

Na doniesienia bardzo negatywnie reaguje rynek finansowy, na którym kurs dolara kontynuuje korektę trzeci dzień z rzędu. Po pozytywnym zamknięciu w środę na Wall Street, w czwartkowy poranek tracą również kontrakty futures, a S&P 500 fut. osuwa się o ponad 1%.

Futures na S&P500 traci 1 proc. wraz z doniesieniami, że liczba zgonów w USA z powodu koronawirusa przekroczyła 1000 osób. Kontrakt na DAX spada o 1,9 proc. Na giełdach w Azji także dominuje korekta po rajdzie z poprzednich dwóch dni. Japoński Nikkei225 spadł o 4,5 proc., Hang Seng dołuje o 0,5 proc., a Shanghai Composite traci 0,4 proc. – komentuje Konrad Białas z TMS Brokers.

Kurs dolara w dół, giełdy również tracą

Amerykański dolar osuwa się trzecią sesję z rzędu, a deprecjację najsilniej widać wobec tradycyjnych bezpiecznych przystani – franka szwajcarskiego oraz japońskiego jena. W efekcie para walutowa USD/JPY osuwa się o 0,6% i spada pod pułap 111,00, który trzymał cenę w ryzach, a USD/CHF traci 0,3% i testuje poziomy poniżej 0,98. Deprecjacja dolara pomaga również polskiemu złotemu zyskującemu do amerykańskiej waluty 0,25% oraz spadającemu pod 4,19 zł.

Ucieczkę od ryzyka sygnalizują również zagraniczne giełdy. Japoński indeks Hang Seng tracił 0,5%, a Nikkei225 korygował o 4,5% po dwóch dniach dynamicznych wzrostów. Po wzrostowym zamknięciu o ponad 2% w środę traci również amerykański S&P 500 osuwający się powyżej 1%. Przed otwarciem rynku kasowego niemal 2,4% tracił również FDAX, czyli kontrakt terminowy na niemiecki indeks giełdowy.

Sesja amerykańska: Sesja w Stanach Zjednoczonych upływała pod znakiem kontynuacji osłabiania się amerykańskiego dolara. Wartość USD spadała w relacji do głównych globalnych walut: euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego oraz jena japońskiego – komentowała Dorota Sierakowska z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta stabilny mimo fatalnych danych dot. sprzedaży detalicznej w UK
Następny artykułGBP/AUD – w kierunku 8 miesięcznej linii trendu – analiza dla początkujących
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here