Naga MarketsUK-CBDC
Źródło: unplash.com/@aronvandepol

Na terenie Wielkiej Brytanii uruchomiono niezależną organizację non-profit, której celem będzie praca nad promocją wdrożenia CBDC w tym kraju. Do członków Digital Pound Foundation (DPF) należy grupa ekspertów ds. regulacji, technologii oraz innowacji. W ramach swojego mandatu przeprowadzi ona niezbędne badania, a także podejmie współpracę z zainteresowanymi stronami w celu wsparcia podobnego projektu prowadzonego w Stanach Zjednoczonych.

W UK powstała organizacja skoncentrowana na CBDC

Nowo uruchomiony think tank zamierza dołożyć wszelkich starań do tego, aby Wielka Brytania nie pozostała w tyle pod względem wysiłków skierowanych w stronę cyfrowej waluty banku centralnego. Grupa ekspertów ds. regulacji, technologii oraz innowacji skupi się na promowaniu takich rozwiązań.Członkowie DPF rozpoczną badania nad CBDC. Zapewnili oni także, że z chęcią nawiążą współpracę z innymi zainteresowanymi stronami prowadzącymi podobne projekty. Eksperci zapowiedzieli m.in., iż zamierzają udzielić wsparcia grupie zadaniowej powstałej w USA.

Praca tej organizacji będzie polegać nie tylko na wysiłkach rozwojowych, ale również dążeniu do stworzenia przyjaznych przepisów prawnych dla prywatnych cyfrowych walut. 

Wyścig w stronę cyfrowych walut

Wiele banków centralnych z różnych krajów podjęło już pewne wysiłki związane ze zbadaniem potencjału CBDC. Choć tego typu cyfrowe waluty mogłyby przynieść wiele korzyści takim instytucjom, nie każdy patrzy na nie z optymizmem.

Nie tak dawno nieprzychylnie na temat CBDC wypowiedział się, chociażby znany amerykański demaskator Edward Snowden. Były pracownik CIA opisał cyfrowe waluty banków centralnych, jako ‘’najnowsze niebezpieczeństwo na horyzoncie publicznym’’. W jego opinii są one bardziej czymś w rodzaju wypaczenia kryptowalut bądź ich podstawowych zasad i protokołów. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here