Naga MarketsW pierwszym kwartale br. w ramach ICO zebrano 118 milionów dolarów. To ponad 58 razy mniej niż 6,9 miliarda dolarów zebrane w analogicznym okresie w 2018 roku, donosi Wall Street Journal (WSJ).

WJS cytuje dane dostarczone mu przez stronę internetową TokenData. Gazeta twierdzi, że inwestorzy byli przestraszeni działaniami organów regulacyjnych przeciwko niespełniającym wymogów ICO, a także ogólnemu rynkowi bessy.

SEC atakuje ICO

Jeden z ostatnich przypadków, gdy organ publiczny interweniował w ICO, miał miejsce w lutym, kiedy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła firmę Gladius Network o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych po tym, jak firma… sama zgłosiła się do komisji.

W ubiegłym miesiącu założyciel firmy Future Perfect Ventures, Jalak Jobanputra, twierdził, że wycena kapitału podwyższonego ryzyka również została głęboko dotknięta przez spadki na rynku kryptowalut.

Ostatni raport ujawnia też, że z 2500 projektów, które TokenData śledził od 2017 r., tylko 45% z powodzeniem pozyskało środki na swoje działania.

Ponadto WSJ cytuje również TokenData, twierdząc, że tylko 15% tokenów wyemitowanych w udanych ICO dziś jest sprzedawanych powyżej ich pierwotnej ceny.

Umarł król, niech żyje król!

W cytowanym artykule adwokat i konsultant Joshua Ashley Klayman stwierdził, że rynek ICO może w ogóle zniknąć, ale rynek cyfrowych papierów wartościowych nie. Ostatnio tak zwane oferty tokenów bezpieczeństwa (STO) zyskują coraz większą uwagę zarówno sektora prywatnego, jak i organów regulacyjnych na całym świecie.

W kontekście amerykańskiego rynku inwestorzy mają z kolei dziś do czynienia z iście mozaikowym krajobrazem regulacyjnym, jeśli chodzi o sprzedaż tokenów. W lutym stan Wyoming przegłosował pakiet przepisów związanych z tokenizacją. Podobne prawo przyjęto w Delaware we wrześniu 2017 roku.

Media poinformowały niedawno także o tym, że właściciel startupu, który anulował ICO, próbował sprzedać swoją firmę w serwisie eBay za 60 000 USD. Startup o nazwie „Sponsy” jest opisany jako projekt typu blockchain, który jest w pełni przygotowany do uruchomienia zarówno ICO, jak i STO.

Jaki los czeka rynek ICO? Napiszcie o swoich pomysłach w komentarzach w naszych mediach społecznościowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here