Naga MarketsTurcja utworzyła pierwsze w kraju centrum Blockchain na jednym z czołowych uniwersytetów. Celem przedsięwzięcia jest zbadanie tego, jak można zastosować technologię sieci bloków w praktyce. The Istanbul Blockchain and Innovation Center (Blockchainist Center) zostało otwarte na Bahçeşehir University (BAU).


Według dyrektora ośrodka, Bora Erdamara, ma być on “najważniejszym ośrodkiem badań i rozwoju oraz innowacji w Turcji, w którym badania naukowe i publikacje są dokonywane za pomocą technologii Blockchain”.

Turcja liderem?

Erdamar powiedział, że Turcja ma szansę stać się wiodącym krajem w kwestii technologii, która “zmieni ludzkość”. Podkreślił znaczenie współpracy z innymi instytucjami edukacyjnymi, firmami i instytucjami rządowymi w celu przeprowadzenia odpowiednich badań nad Blockchain. Centrum ma też sprawdzić możliwe praktyczne przypadki użycia sieci bloków.

Ogólnoświatowy trend

Tymczasem inne uniwersytety na całym świecie już skorzystały z zalet rozproszonej technologii księgowej. Oferując np. kursy z tego tematu oraz inteligentnych kontraktów i kryptowalut. Tylko w tym roku Uniwersytet Stanford ustanowił Centrum Badań Blockchain, wspierane częściowo przez Fundację Ethereum. Główny brazylijski uniwersytet Fundação Getúlio Vargas zaczął oferować pierwszy w kraju stopień magistra w dziedzinie krypto-finansów. Firma Ripple przekazała również 50 milionów dolarów na 17 uniwersytetów na całym świecie, aby wesprzeć edukację w temacie kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podczas gdy dyrektor BlockchainIST podkreślił, że Turcja staje się zdigitalizowana i wkłada wiele wysiłku, aby dotrzymać kroku reszcie świata w zakresie cyfrowej transformacji, w listopadzie ubiegłego roku rząd kraju zajął twarde stanowisko w sprawie Bitcoina (BTC).  Państwowa Dyrekcja ds. Religii stwierdziła, że BTC jest “niezgodne” z islamem. Jednak w lutym tego roku zastępca przewodniczącego Partii Ruchu Nacjonalistycznego Turcji nie tylko zaproponował regulacje dotyczące rynku, ale także wspomniał o możliwości stworzenia krajowej cyfrowej waluty, TurkCoin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here