Naga MarketsW trakcie Covid-19 inwestorzy nie widzą alternatywy dla akcji spółek, uważa P. KwiecieńPomimo faktu, że Donald Trump zerwał rozmowy w sprawie pakietu pomocowego w USA, wcześniej zostając pozytywnie zdiagnozowanym na obecność koronawirusa, Wall Street nie reagowała silniejszym osunięciem. Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB, jest zdania, że inwestorzy nie widzą po prostu alternatyw na rynku dla akcji i są na nie niejako „skazani”. Parkiety w USA zamykały się w środę na miesięcznych maksimach, a w czwartek umocnienie kontynuowane jest na kontraktach terminowych.

  • Kwiecień był gościem Piotra Gembarowskiego na antenie Comparic24.tv
  • Podczas rozmowy poruszono temat dziwnej reakcji giełd na zerwanie przez Trumpa rozmów w sprawie pakietu pomocowego
  • Fed apelował, aby rząd zaczął wspierać gospodarkę jak najszybciej zamiast zrywać negocjacje

Wall Street w górę pomimo niekorzystnych sygnałów

S&P 500 zamykał sesję środową z zyskiem 1,74% na poziomie 3419,5 pkt. W tym samym czasie Dow Jones rósł o 2,3% i osiągał poziom 28,3 tys. pkt., a technologiczny Nasdaq zyskiwał 2,4% i zamykał się na 11,2 tys. pkt.

Rynki są w dość dobrych nastrojach i mają dużą łatwość ignorowania negatywnych informacji, których w ostatnim czasie było sporo: pozytywny wynik testu Trumpa, zerwanie rozmów w sprawie pakietu stymulacyjnego, rekordowa liczba przypadków na świecie. Przepływ newsów nie jest więc korzystny, należy jednak pamiętać o tym, że inwestorzy żyją w przeświadczeniu, że nie ma obecnie alternatywy dla rynku akcji – komentował Przemysław Kwiecień.

Pozytywnych nastrojów nie potrafi wykorzystać natomiast WIG20, który w środę zyskiwał marginalne 0,07%, a w czwartek traci 0,5% i spada do 1728 pkt. Spadki mają miejsce pomimo faktu, że handlowany po sąsiedzku niemiecki DAX rośnie o 0,5% i testuje poziomy sprzed niemal miesiąca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStopy procentowe bez zmian, ale niepewność pozostaje
Następny artykułEquity crowdfunding: Kwota zbiórek wzrasta z 1 do 5 milionów euro
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here