Naga MarketsW styczniu przybyło 11,9 tys. rachunków maklerskich. BM mBank liderem!W styczniu przybyło ponad 11,9 tys. rachunków maklerskich, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, w porównaniu z grudniem, klienci otworzyli ok. 12 tysięcy nowych rachunków, co stanowiło wzrost o około 1 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

  • Na koniec stycznia, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,341 mln rachunków maklerskich.
  • W styczniu przed rokiem wartość ta była o ponad 91,5 tysięcy niższa.
  • W ubiegłym miesiącu, łączna liczba rachunków zwiększyła się o ponad 11,9 tys.
  • 376,9 tys. kont prowadzi BM mBanku, 196 tys. BM Pekao a blisko 136 tys. BM PKO BP

Znaczny wzrost liczby otwartych rachunków maklerskich w styczniu

W styczniu, wzrosło zainteresowanie rynkiem kapitałowym wśród polskich inwestorów. Spora amplituda zmian głównych indeksów na polskiej giełdzie, połączona z informacjami o powstałej szczepionce na koronawirusa sprawiły, że przybyło ok. 11,9 tysięcy rachunków inwestycyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba rachunków maklerskich w Polsce w ostatnich 12 miesiącach. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Liczna rachunków w styczniu wzrosła do poziomu 1 341 471, czyli o 11 962 w porównaniu z grudniem. Jest to nieznacznie lepszy wynik niż w poprzednim miesiącu, liczba rachunków jest już wyższa niż w sierpniu (rekordowym miesiącu) bieżącego roku.

Przyrost liczby rachunków z miesiąca na miesiąc. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Jedna zmiana w gronie 10 największych domów maklerskich, mBank nadal liderem. BM ING na podium!

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nie zaobserwowano większych zmian. W styczniu, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 376 950 kont (+5 500). Jest to najwyższy wynik w ostatnim czasie. Drugi w zestawieniu BM Pekao zanotował nieznaczny spadek liczby rachunków do poziomu 196 036 rachunków (-400), a w BM PKO BP przybyło około 1200 rachunków, to jednak nie wystarczyło by utrzymać się na podium. BM ING zyskało w ostatnim miesiącu około 3000 klientów, co przeniosło się na sumę na poziomie ponad 137 tysięcy.

Największą dynamiką zmian wzrostu może “pochwalić się” BM ING oraz BM mBank, w których przybyło około 2% rachunków w porównaniu z grudniem ubiegłego roku.

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here