Naga Markets
ethereum-eth
Ethereum. Źródło: unplash.com/@executium

Spalanie ethera w sieci Ethereum ponownie przyspieszyło. W ciągu ostatnich 24 godzin na stałe usunięto z obiegu ponad 20,9 tys. monet ETH. Przyczynił się do tego wzmożony ruch na tym blockchainie oraz związany z nim wzrost ilości przeprowadzanych transakcji. Ożywienie to nastąpiło głównie w wyniku zwiększonego popytu na tokeny niewymienialne (NFT). 

Spalanie ethera przyspieszyło

W ciągu ostatnich 24 godzin z sieci Ethereum na stałe usunięto z obiegu ponad 20,9 tys. monet ETH. Spalanie ethera odbywa się w ramach wdrożenia EIP-1559, do którego doszło w sierpniu ubiegłego r. W wyniku tej aktualizacji opłata bazowa przy dokonywaniu transakcji w etherze przenoszona jest na adres portfela do którego nikt nie ma dostępu. To z kolei sprawia, że kryptowaluta ta niejako zyskuje deflacyjny charakter. Według danych pochodzących z platformy ultrasound.money obecnie na minutę niszczonych jest ponad 14 etherów. Zwiększona szybkość usuwania ETH z obiegu ma bezpośredni związek z rosnącą popularnością NFT.

spalone-eth
Ilość etherów spalonych w ciągu ostatnich 24 godzin. Źródło: ultrasound.money

Jak się okazuje, największy udział w spalaniu drugiej co do wielkości kryptowaluty miała platforma skoncentrowana na rynku tokenów niewymienialnych OpenSea. Jej użytkownicy przy dokonywaniu transakcji w zakresie dziennym przyczynili się do zniszczenia ponad 2,2 tys. monet ETH.

Łączna wartość spalonych etherów w zakresie dziennym to ponad 65 mln dol. przy kursie tej kryptowaluty w wysokości 3,1 tys. ETH. Na godzinę usuwanych z obiegu jest zaś około 43,4 tys. dol. w etherze. Od czasu wdrożenia EIP-1559 zniszczono ponad 1,4 mln monet ETH.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wysokie opłaty transakcyjne dużym problemem

Sieć Ethereum musi stać się bardziej skalowalna, aby móc obsługiwać większą ilość użytkowników. Przy wzmożonym ruchu pojawiają się zatory. Wczoraj średnia opłata transakcyjna w ETH wyniosła aż 52,46 dol. według danych dostępnych na BitInfoCharts. Rekordowy poziom pod tym względem odnotowany w maju ubiegłego r. wyniósł zaś blisko 70 dol. 

W ramach aktualizacji do Ethereum 2.0 sieć ta ma obsługiwać więcej transakcji na sekundę. Nie tak dawno jej współzałożyciel Vitalik Buterin oznajmił, że obecnie znajduje się ona w połowie drogi do pełnej optymalizacji. Choć najważniejsze zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze w tym r., wdrożenie innych pobocznych elementów może zająć nawet kolejne 6 lat. 

ETH w objęciach niedźwiedzi

Kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty zanurkował tj. pozostała część rynku. W ciągu zaledwie kilku dni jej cena spadła o blisko 1 tys. dol. z poziomów w wysokości 3,9 tys. dol. do okolic 3 tys. dol. 

Obecnie ether kontynuuje handel bokiem w pobliżu linii 3,1 tys. dol. za monetę. W zakresie dobowym doznał on niewielkiej zmiany. Od ATH dzieli go aktualnie ponad 36%. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here