Naga Marketskurs etheruInwestorzy w środę uczestniczyli w panicznym wyścigu wyjścia z lewarowanych pozycji na rynku kryptowalut co napędziło rekordowy skok opłat transakcyjnych w sieci Ethereum. Część użytkowników raportowała, że chcąc dokonać transferu środków musieli godzić się na prowizje rzędu powyżej 1000 dol.

Ethereum z rekordowo wysokimi opłatami w momencie panicznej ucieczki traderów

Opłaty w sieci Ethereum skoczyły do rekordowych poziomów podczas spadku koniunktury na kryptowaluty, a użytkownicy płacili ponad 2000 gwei (1 gwei = 0,000000001 ETH) za wykonanie transakcji w szczytowym momencie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma Delphi Digital, zajmująca się badaniem aktywów cyfrowych zauważyła, że ceny prowizji oscylowały między 1500 a 1700 gwei przez około godzinę, gdy likwidacje pozycji w produktach DeFi napędzały “wojny cenowe wśród likwidatorów i arbitrażystów”.

Ceny GAS w sieci Ethereum w trakcie krachu na rynku kryptowalut: Dune Analytics

W newsletterze Daily Gwei z 19 maja, deweloper Ethereum Anthony Sassano spekulował, że szał transakcyjny został prawdopodobnie wywołany przez traderów lewarowanych ścigających się, aby wyjść ze swoich pozycji z dźwignią finansową, które w momencie silnej wyprzedaży zaczęły przynosić ogromne straty.

– Cena spadała tak szybko, że ludzie zaczęli się bać o swoje pozycje lewarowane on-chain i byli gotowi zapłacić wszystko, aby ich transakcja została uwzględniona w następnym bloku Ethereum (przypuszczalnie, aby zamknąć swoje pozycje) – komentował Sassano.

Chris Weston z domu maklerskiego Pepperstone z siedzibą w Melbourne również podkreślił rolę dźwigni finansowej w krachu szacując, że kaskadowe wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego spowodowały likwidacje o wartości 9,13 miliarda dolarów na giełdach kryptowalutowych w ciągu 24 godzin.

Sam Trabucco z Alameda Research także obserwował wysoką dźwignię na rynkach Ethereum, krytykując narrację, że rajd był w dużej mierze napędzany przez instytucjonalne zakupy na rynku spot.

– Widziałem mnóstwo spekulacji, że rajdy (szczególnie rajdy ETH) były napędzane niską dźwignią i rynek spot, a zatem w jakiś sposób bardziej organiczne. Ta narracja była bardzo błędna – komentował Trabucco.

invest

O wysokich opłatach informowała między innymi dyrektor ds. strategii firmy kryptowalutowej CoinShares, Meltem Demirors, której transakcje utknęły ze względu na konieczność zapłacenia prawie 1000 dolarów w prowizjach:

Jak wskazały dane firmy analitycznej Paradigm, stakujący ethery w zdecentralizowanych protokołach mogliby zarobić nawet setki milionów dolarów, gdyby aktualizacja EIP-1559 i model PoS w ramach sieci Ethereum były aktywne w trakcie wczorajszego krachu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here