Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraBitcoin Cash jest dziś czwartą największą kryptowalutą na świecie i posiada kapitalizację rynkową rzędu 6 miliardów dolarów. Powstał w wyniku podziału łańcucha “starego” bitcoina, do którego doszło w wyniku konfliktu deweloperów. Teraz okazuje się, że w sieci kryptowaluty pojawił się błąd.

Jak stwierdził użytkownik Reddita o nicku „FerriestaPatronum”:

„Wygląda na to, że w regułach akceptacji mempoolu pojawił się mały błąd po [hard forku]… Z tego, co obecnie rozumiem, wygląda na to, że licznik operacji został zweryfikowany za pomocą starych reguł, a nie nowych”.

Od tego czasu programiści wydali nowy kod, aby naprawić błąd. Błąd spowodował jednak wygenerowanie ciągu pustych bloków w blockchainie Bitcoin Cash.

Puste bloki

Vin Armani – CTO CoinText – potwierdził CoinDesk:

„Bloki były puste przez około półtorej godziny. Teraz transakcje normalnie przechodzą w bloki. Wszystko wróciło do normy.”

W odpowiedzi na powyższy problem giełda kryptowalut Poloniex ogłosiła, że ​​wstrzymuje wypłaty i depozyty kryptowaluty w związku z problemem z hard forkiem, który zaszedł w sieci i wprowadził wspomniane komplikacje.

 

Sprawę skomentował też David Steinberg ze startupu Navier:

 

 

„(…) programiści popełniają błędy, a nawet zdecentralizowane systemy mogą zostać dotknięte w nieoczekiwany sposób przez najmniejsze fragmenty centralizacji, na przykład poleganie na pojedynczym kodzie”.

Inna tajemnica

Niedawno wykryto inną dziwną sprawę dot. Bitcoin Cash. Okazało się, że w całej sieci Bitcoin Cash tylko jeden adres dokonał w całym kwietniu 587 000 transakcji. Stanowi to aż 49% wszystkich przelewów w miesiącu. Czy więc za kryptowalutą stoi o wiele mniejsza faktyczna społeczność, niż można sądzić?

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to fork najpopularniejszej kryptowaluty, który powstał 1 sierpnia 2017 roku w wyniku hard forka czyli podziału sieci bitcoin. Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Główną przyczyną nieporozumień był wybór sposobu skalowania bitcoina. Nowa kryptowaluta Bitcoin Cash wprowadziła większe rozmiary bloków. Zamysłami twórców były też niskie koszty transakcji. Więcej o kryptowalucie można przeczytać tutaj.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here