Naga MarketsParlamentarny Zespół ds. kryptowalut i poseł Jacek Wilk organizują jutro w Sejmie spotkanie dotyczące kwestii cyfrowych walut.


4 października 2018 r. (czwartek) w sali nr 307, bud. B Sejmu, o godz. 12.00 członkowie Zespołu ds. kryptowalut będą omawiać kwestię cyfrowych walut w polskim prawie. Jednym z tematów będzie także maltańska interpretacja wirtualnego pieniądza.

Zespół ds. kryptowalut

Wspomniany zespół posłów powstał w maju br. w odpowiedzi na protesty społeczności walut cyfrowych dot. podatku PCC.

Celem powołania Zespołu jest wspieranie działań edukacyjnych na temat kryptowalut oraz współpraca ze środowiskiem prawnym, naukowym i biznesowym, aby zaproponować projekty prawa pozwalającego na ich rozwój w Polsce – można przeczytać w regulaminie zespołu.

Do głównych zadań grupy należy: opiniowanie materiałów oraz propozycji decyzji i rozwiązań prawnych, stwarzanie możliwości prezentowania i dyskusji środowisk opiniotwórczych oraz podejmowanie inicjatyw i występowanie z wnioskami do odpowiednich Komisji Sejmu i Senatu RP.

Na dzień dzisiejszy do zespołu należy trzech parlamentarzystów. Są nimi: Jacek Wilk (niezależny, wcześniej klub Kukiz 15), Jakub Kulesza (Kukiz 15) i Michał Jaros (Nowoczesna).

Pierwszym posiedzeniem zespołu ma być jutrzejsze spotkanie.

KryptoLublin

Jeden z polityków grupy, Jakub Kulesza, jest obecnie mocno zaangażowany w kampanię samorządową. W wrześniu przedstawił projekt kryptowaluty Lublina.

-Proponujemy także otworzyć się na kryptowaluty. Chcemy, aby opłaty można było dokonywać za pomocą wirtualnej waluty. Takie rozwiązanie nie będzie generowało dodatkowych kosztów, a może zaowocować powstaniem firm, które ogrzewają budynki za pomocą koparek kryptowalut – argumentuje swoją koncepcję Kulesza.

Kolejnym jego pomysłem jest oparcie Budżetu Obywatelskiego na blockchainie.

— Bardziej ekonomiczną alternatywą dla przeprowadzania głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego czy referendów lokalnych jest technologia Blockchain. Korzystając z niej jesteśmy pewni uczciwości wyborów — przekonuje poseł.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here