Naga Marketsklocki z literami składającymi się w słowo GDP ustawione na mapie świataSłynny inwestor i miliarder z Wall Street Paul Tudor Jones przyznał w rozmowie z Yahoo! Finance, że w przyszłym roku światowa gospodarka doświadczy “absolutnego, ponaddźwiękowego” wzrostu gospodarczego. Będzie to zasługa szczepionki przeciw koronawirusowi, która wyzwoli stłumiony popyt ze strony konsumentów i inwestorów.

  • Pojawienie się szczepionki wyzwoli popyt ze strony inwestorów i konsumentów
  • W II kw. 2021 r. gospodarka wzrośnie w tempie “ponaddźwiękowym”
  • Mimo, że amerykańskie rynki akcji są na rekordowych poziomach, wciąż dostrzec można tam potencjał do dalszej aprecjacji
  • Bitcoin za 20 lat będzie droższy niż obecnie 

Szczepionka wyzwoli stłumiony popyt 

Założyciel Tudor Investment Corporation wymienił zrujnowaną branżę detaliczną jako obszar, który doświadczy „eksplozji w drugim kwartale”, gdy więcej ludzi zostanie zaszczepionych i powróci do swojego naturalnego stylu życia sprzed pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jones powiedział również, że polityka fiskalna i monetarna winduje wyceny akcji na poziomy wyższe niż w czacie bańki dotcomowej. Zwraca on przy tym uwagę, że ponieważ stopy procentowe są na historycznie niskich poziomach, inwestorzy nie mają innego wyjścia, jak ulokować swoje pieniądze na rynku akcji.

– Myślę, że giełda znajduje się w sytuacji fiskalnego impulsu pieniężnego, którego nigdy wcześniej w historii nie widzieliśmy – powiedział inwestor.

Bitcoin jest tani, za 20 lat będzie droższy

W wywiadzie, którego udzielił on Yahoo Finance wyraził również swój optymizm co do Bitcoina i innych kryptowalut. Jego zdaniem za ostatnią aprecjacja BTC stoją bezprecedensowe środki pieniężne oraz dodruk pieniądza przez amerykańską Rezerwę Federalną, co obniża zaufanie do tradycyjnego sektora finansowego.

Choć osobiście nie uważa się on za eksperta od kryptowalut, spodziewa się, iż cena BTC będzie za 20 lat “znacznie wyższa” niż obecnie. Bitcoin przypomina mu bowiem akcje spółek internetowych z 1999 roku, kiedy internet był w powijakach.

– Nikt nie wiedział, jak je wycenić ze względu na możliwości – wskazał miliarder dodając, że nie wiele osób miało wówczas pomysł jak będzie wyglądał internet. Przypomina on, że wiele firm, które powstało w tamtym okresie szybko upadło, ale są też takie, które stały się dominującymi graczami na tym rynku. W związku z powyższym spodziewa się on, że podobna rzecz spotka rynek kryptowalut, na którym również wiele projektów upadnie, ale pojawią się też takie, które zdominują cały “cyfrowy świat”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa blisko 50 dolarów za baryłkę
Następny artykułProducent planszówek będzie wydawać swoje gry na smartfony- Board Games
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here