Naga MarketsW październiku przybyło 10 tys. rachunków maklerskich. BM Mbank liderem!W październiku przybyło blisko 10 tys. rachunków maklerskich, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, w porównaniu z wrześniem, klienci otworzyli ok. 4 tysięcy nowych rachunków, co stanowiło wzrost o około 1,5 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

  • Na koniec października, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,299 mln rachunków maklerskich. W styczniu wartość ta byłą o 49 tysięcy niższa.
  • W październiku, łączna liczba rachunków zwiększyła się o około 10 tysięcy.
  • 354,7 tys. kont prowadzi BM mBanku, 198 tys. BM Pekao a ponad 133,2 tys. BM PKO BP

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Te artykuły również Cię zainteresują

Nieznaczny wzrost liczby otwartych rachunków maklerskich we wrześniu

W październiku, wzrosło zainteresowanie rynkiem kapitałowym wśród polskich inwestorów. Spora amplituda zmian głównych indeksów na polskiej giełdzie, połączona z kolejnymi rekordami jeśli chodzi o nowe zakażenia koronawirusem sprawiły, że przybyło ok. 10 tysięcy rachunków inwestycyjnych.

Liczba rachunków maklerskich w Polsce w 2020 r. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Liczna rachunków w październiku wzrosła do poziomu 1 299 408, czyli o 9897 w porównaniu z wrześniem. Jest to nieznacznie lepszy wynik niż w poprzednim miesiącu, liczba rachunków jest jednak w dalszym ciągu zdecydowanie mniejsza niż choćby w sierpniu bieżącego roku.

Przyrost liczby rachunków z miesiąca na miesiąc. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Brak większych zmian w gronie 10 największych domów maklerskich, mBank nadal liderem

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nie zaobserwowano większych zmian. We wrześniu na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 354 683 kont. W porównaniu z lipcem ich liczba zwiększyła się o około 4 tysiące. Drugi w zestawieniu BM Pekao zanotował nieznaczny spadek liczby rachunków do poziomu 198 073 rachunków, a w BM PKO BP przybyło ok 800 rachunków.

“Podjęliśmy działania związane z uporządkowaniem bazy naszych klientów – statystyki KDPW od lat pokazują, że tylko niewielki procent klientów stanowi faktyczną bazę klientów. Nasze działania zmierzają do poprawy jakości tych danych” – mówił na początku września na łamach „Parkietu” Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao.

Największą dynamiką zmian wzrostu może “pochwalić się” BM ING, w którym przybyło 2,2% rachunków w porównaniu z wrześniem bieżącego roku.

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here