Naga Markets

W oczekiwaniu na wystąpienie prezesa FEDWczorajsza sesja przyniosła lekkie odreagowanie na rynkach. Inwestorzy czekają na dzisiejsze wystąpienie prezesa Fed Jerome’a Powella w Jackson Hole, które odbędzie się o 16:00 polskiego czasu. WIG20 wzrósł wczoraj o 0,7% i zakończył czwartkowe notowania na poziomie 1632 pkt. mWIG40 poszedł w górę 0,9%, a sWIG80 nie zmienił się wobec zamknięcia w środę.

W oczekiwaniu na wystąpienie prezesa FED

Szeroki rynek WIG wzrósł o 0,7%. W ujęciu sektorowym najlepiej poradziły sobie leki (+9,4%), Banki (+2,9%) oraz Budownictwo (+2,1%). Największą przeceną została dotknięta branża paliwowa (1,8%). Obroty na polskim parkiecie wyniosły wczoraj 781 mln PLN, z czego 617 mln przypadło na blue chipy. Wczoraj delikatnie wzrósł również DAX (+0,4%), czy FTSE (0,1%). Zniżkował CAC 40 (0,1%). USA wczoraj cechowała większa zmienność. W oczekiwaniu na dzisiejsze przemówienie Powella przeważała strona popytowa. Dow Jones Industrial wzrósł o 1%, S&P 500 zyskał 1,4%, a Nasdaq zwyżkował o 1,7%. Z branż najmocniej zyskiwały spółki surowcowe, usług komunikacyjnych oraz banki.Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się akcje firm konsumenckich i użyteczności publicznej. W piątek rano nadal utrzymuje się minimalna przewaga dolara nad euro. Obecnie euro kosztuje 4,74 PLN, a dolar 4,76 PLN. Bitcoin jest notowany się w okolicach 21,5 tys. USD. Surowce energetyczne nadal pozostają drogie. Ropa Brent kosztuje ok. 100 USD za baryłkę, ropa WTI można nabyć za ok. 93 USD za baryłkę. Wczoraj cena holenderskiego gazu TTF wzrosła o ponad 9%.

Azjatyckie indeksy w większości dzisiaj rosną. Hang Seng (+0,6%), Nikkei 225 (+0,7%), czy Taiex (+0,5%) są dzisiaj kontrolowane przez byki. Dzisiaj zostaną podane indeksy zaufania konsumentów dla Niemiec oraz Francji. Kontrakty futures na S&P 500 delikatnie spadają. W Europie piątkową sesję rozpoczynają notowania kontraktów na DAX, które nie zmieniły znacząco ceny w porównaniu do wczorajszego zamknięcia

Autor: Kajetan Sroczyński, DM BDM.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBlok po 22 – 25 sierpnia 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Następny artykułKino Polska TV [KPL], Asbis [ASB] – Gorące spółki dnia
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here