Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiaj o godzinie 11:00 poznamy rewizję wyników PKB strefy EUR za drugi kwartał bieżącego roku. W ujęciu kw/kw spodziewane są delikatne osunięcia, w skali rocznej analitycy zakładają jednak pewne wzrosty. Po tej publikacji inwestorzy mogą zamknąć kalendarz makroekonomiczny – w godzinach popołudniowych brak istotniejszych odczytów.


Bilans handlowy Chin oraz Niemiec

Do jedynych z istotniejszych poublikacji jakie poznaliśmy w godzinach porannych zaliczyć należy bilans handlowy chińskiego oraz niemieckiego eksportu/importu. W przypadku Kraju Środka wynik na poziomie 60,24mld USD (prognoza 48,20mld USD). Niemcy również z dodatnim bilansem handlowym (22,80mld EUR vs 22,30mld EUR prognoza). Dane te nie miały jednak wyraźniejszego wpływu na ruchy rynku walutowego.

Europejskie PKB

Dzisiejsza rewizja europejskiego produktu krajowego brutto za drugi kwartał 2015r. zgodnie z projekcjami analityków powinna pokazać osunięcie PKB kw/kw z 0.4% do 0.3%. Powodem ma być gorsza od prognozowanych wcześniej sytuacja na rynku energetycznym oraz dynamiczniejsze zmiany cen żywności (nie można zapominać również o delikatnym umocnieniu EUR).

W skali rocznej produkt krajowy brutto ma jednak wzrosnąć z 1.0% r/r do 1.2%. Wzrostowa rewizja może mieć miejsce przede wszystkim z powodu zmiany wyników włoskiego PKB w Q2 – wcześniejsze wyliczenia okazały się delikatnie zaniżone.

Indeks Sentix wyraźnie w dół

Indeks badający pewność inwestorów (Sentix) zdecydowanie osunął się we wrześniu – szczególnie w przypadku rynku azjatyckiego. W zakresie strefy euro wskaźnik osiągnął najniższy pułap od lutego 2015 roku, odzwierciedlając obawy odnośnie globalnego wzrostu gospodarczego. Uczestnicy rynków finansowych bardzo ostrożnie podchodzą do jakichkolwiek inwestycji – w przypadku rynków wschodzących możemy się zgodzić z tym stwierdzeniem, jednak pokładamy zdecydowanie wyższe zaufanie w gospodarkach rozwiniętych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here