Naga Markets
Jerome-Powell
Jerome Powell, Fed

Ryzyko inflacyjne nie maleje, w efekcie czego rynek jest zmuszony do wyceniania coraz większej skali zacieśniania polityki pieniężnej przez banki centralne. To też sprawia, że ekonomiści Deutshe Bank oczekują obecnie trzeciej z rzędu podwyżki stopy funduszy federalnych przez Rezerwę Federalną o 75 punktów bazowych podczas przyszłotygodniowego posiedzenia i uważają, iż istnieje większe ryzyko kontynuacji cyklu podwyżek w kolejnych miesiącach.

Fed wesprze dalszy wzrost dolara 

Eksperci Deutshe Bank uważają, że wraz z dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej przez Fed renotowość obligacji oraz kurs dolara kontynuować będą rajd wzrostowy, co ciążyć będzie rynkowi akcji.– W związku z przyszłotygodniowym posiedzeniem rynek będzie uważnie obserwował przecieki z WSJ na temat tego, czy preferowaną opcją komitetu jest (podwyżka stóp proc. o – red.) 75 czy 100 pb. – wskazują ekonomiści Deutshe Bank dodając, że prawdopodobne jest, iż dolar kontynuował będzie rajd wzrostowy, a akcie spadkowy.

– W G10 preferujemy spadek NOK, SEK i AUD w stosunku do USD – wskazali eksperci.

Dostrzega oni bowiem, że po publikacji raportu o inflacji CPI w USA w tym tygodniu, na rynku pojawiło się sporo longów na USD, “więc rynek ponownie angażuje się w shorty na EURUSD.”

W ich ocenie, w obecnym środowisku “nie ma nic cenniejszego niż USD.” To też sprawia, że z technicznego punktu widzenia trend spadkowy na EUR/USD pozostaje silny.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZłoto atrakcyjniejsze od akcji. Przed nami dalsze spadki kursu XAU/USD
Następny artykułIndeks WIG20 spadł o 2,46% na zamknięciu w piątek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here