Naga MarketsW obecnej sytuacji kurs EUR/USD utrzyma się powyżej 1,16, ocenia TD SecuritiesKończący się tydzień upływa pod znakiem strat euro. Jest to reakcja na fatalne wieści dotyczące sytuacji epidemicznej i idącymi za nimi obostrzeniami. Inwestorzy obawiają się również o kondycję wspólnej waluty wobec zapowiedzi dalszego luzowania ilościowego, jednak zdaniem TD Securities to nie wystarczy do przebicia 1,16.

  • Niemcy i Francja wprowadzają lockdown.
  • Eksperci prognozują, że euro będzie potrzebować kolejnych złych wiadomości aby spaść poniżej 1,16.
  • Kurs EUR/USD ustabilizował się na koniec tygodnia.

Gospodarka zagrożona

Ostatni tydzień był wyjątkowo trudny dla euro, które musiało się zmierzyć z wieloma niekorzystnymi informacjami. Największe gospodarki strefy euro ogłosiły w tym tygodniu, że są zmuszone powrócić do rygorystycznych przepisów, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Gospodarka wspiera juana. UBS prognozuje kurs USD/CNY na 6,6

Na wprowadzenie częściowego lockdownu zdecydowały się Niemcy, a Francja poszła o krok dalej wybierając pełny lockdown. Inwestorów może martwić również napięta sytuacja we Francji, która boryka się z kolejnymi atakami terrorystycznymi, a lokalny rząd skierował 7 tysięcy żołnierzy do patrolowania ulic.

Euro pod wpływem decyzji EBC

Bardzo ważnym dla kursu euro wydarzeniem było spotkanie Europejskiego Banku Centralnego, na którym decydenci zdecydowali o dostosowaniu polityki monetarnej do nowych warunków. Rada Prezesów była również zgodna co tego, że istnieje realne ryzyko dalszego pogorszenia się sytuacji.

EUR/USD jest słabszy po gołębiej retoryce EBC w tym miesiącu, ale presja związana z reakcją na te wiadomości została dotychczas dość osłabiona. Uważamy, że z tego miejsca uwaga inwestorów szybko przeniesie się na rozważania na koniec miesiąca i wybory w USA w przyszłym tygodniu. Widzimy dalsze zagrożenia dla ceny w najbliższym czasie, chociaż rynek nadal spodziewa się spadków dolara. Mimo to, uważamy, że potrzebne będą nowe katalizatory, aby dostrzec wyraźny nacisk na nowy zakres handlu poniżej 1,16 przed wtorkowym głosowaniem. – oceniają analitycy TD Securities.

W piątek kurs EUR/USD pozostaje stabilny na poziomie 1,1669.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here