Naga Markets

W maju przybyło aż 183,2 tys. rachunków maklerskich r/r. BM mBank nadal zdecydowanym liderem!W maju odnotowano ponad 183 tys. rachunków maklerskich więcej, niż w analogicznym miesiącu przed rokiem, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów.

  • Na koniec maja, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,52 mln rachunków maklerskich.
  • W marcu przed rokiem wartość ta była o ponad 183 tysiące niższa.
  • 406,8 tys. kont prowadzi BM mBanku, 195,2 tys. BM Pekao a ponad 166,4 tys. BM ING

mBank DM zdecydowanym liderem. BM ING na podium, rajd XTB!

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków zaobserwowano znaczny wzrost popularności XTB, a platforma przekroczyła poziom 105 tysięcy rachunków. W maju, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 406 812 kont. Drugi w zestawieniu BM Pekao z liczbą rachunków na poziomie 195 151, a w BM ING było ich dokładnie 166 483.Największą dynamiką zmiany liczby otwartych rachunków w porównaniu ze marcem 2021 w top10 mogą “pochwalić się” ING BM (+14,9%) oraz mBank BM (wzrost o 12,5%).

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów
10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here