Naga Markets

W listopadzie przybyło blisko 7,7 tys. rachunków maklerskich. BM mBank nadal zdecydowanym liderem!W listopadzie przybyło blisko 7,7 tys. rachunków maklerskich, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, w porównaniu z lipcem, klienci otworzyli około 5,8 tysiąca nowych rachunków, co stanowiło wzrost o około 1,6 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

  • Na koniec listopada, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,356 mln rachunków maklerskich.
  • W listopadzie przed rokiem wartość ta była o ponad 45 tysięcy niższa.
  • W ubiegłym miesiącu, łączna liczba rachunków zwiększyła się o blisko 7,7 tys.
  • 377,4 tys. kont prowadzi BM mBanku, 186,8 tys. BM Pekao a ponad 150,7 tys. BM ING

Znaczny wzrost liczby otwartych rachunków maklerskich w listopadzie

W listopadzie, wzrosło zainteresowanie rynkiem kapitałowym wśród polskich inwestorów. Wzrost zmienności na rynkach spowodowany między innymi kolejną falą zachorowań w związku z 4 falą pandemii COVID-19, zdecydowanie przyciągnęły inwestorów od próby pomnażania oszczędności na giełdzie, co skutkowało otwarciem sporej liczby rachunków w porównaniu z sumą z ubiegłego miesiąca.Liczba rachunków maklerskich w Polsce w ostatnich 12 miesiącach
Liczba rachunków maklerskich w Polsce w ostatnich 12 miesiącach. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Liczba rachunków w listopadzie wzrosła do poziomu 1 356 095, czyli o 7 697 w porównaniu z październikiem. Liczba rachunków jest na ten moment zdecydowanie wyższa, niż w analogicznym okresie przed rokiem, kiedy również mieliśmy do czynienia z dużą zmiennością na rynkach, przypadającą na końcówkę roku.

Miesięczna zmiana liczby rachunków maklerskich w Polsce w ostatnich 12 miesiącach
Miesięczna zmiana liczby rachunków maklerskich w Polsce w ostatnich 12 miesiącach. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

mBank DM zdecydowanym liderem. BM ING na podium!

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nie zaobserwowano większych zmian. W listopadzie, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 377 439 kont (+5792). Drugi w zestawieniu BM Pekao zanotował nieznaczny wzrost liczby rachunków do poziomu 186 860 rachunków (+252), a w BM ING przybyło 1 256 rachunków, co wystarczyło aby zająć trzecie miejsce na podium.

Największą dynamiką zmiany liczby otwartych rachunków w top10 może “pochwalić się” BNP Paribas: spadek liczby aktywnych kont o 6,5% (-2454)!

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów
10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here