Naga Markets

W listopadzie przybyło aż 229,9 tys. rachunków maklerskich r/r. BM mBank nadal zdecydowanym liderem!W listopadzie odnotowano blisko 230 tys. rachunków maklerskich więcej, niż w analogicznym miesiącu przed rokiem, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów.

  • Na koniec listopada, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,585 mln rachunków maklerskich.
  • W listopadzie przed rokiem wartość ta była o blisko 229,9 tys. niższa.
  • 415,1 tys. kont prowadzi BM mBanku, 204,4 tys. BM Pekao a ponad 177,6 tys. BM ING.

mBank DM zdecydowanym liderem. BM ING na podium, trwa rajd XTB!

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków zaobserwowano znaczny wzrost popularności XTB, a platforma przekroczyła poziom 126 tysięcy rachunków. W październiku, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 415 111 kont. Drugi w zestawieniu BM Pekao z liczbą rachunków na poziomie 204 418, a w BM ING było ich dokładnie 177 691.

Największą dynamiką zmiany liczby otwartych rachunków w porównaniu z listopadem 2021 w top10 mogą “pochwalić się” ING BM (+17,9%) oraz DM Boś (wzrost o 12%).

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów.
10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 8 grudnia 2022 r.
Następny artykułIndeksy odbijają po fatalnej passie
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.