Naga MarketsW listopadzie przybyło 11,5 tys. rachunków maklerskich. BM mBank liderem!W listopadzie przybyło ponad 11,5 tys. rachunków maklerskich, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, w porównaniu z wrześniem, klienci otworzyli ok. 5 tysięcy nowych rachunków, co stanowiło wzrost o około 1,4 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

  • Na koniec listopada, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,311 mln rachunków maklerskich. W styczniu wartość ta byłą o blisko 61 tysięcy niższa.
  • W listopadzie, łączna liczba rachunków zwiększyła się o ponad 11,5 tys.
  • 359,8 tys. kont prowadzi BM mBanku, 198,1 tys. BM Pekao a ponad 134,1 tys. BM PKO BP

Nieznaczny wzrost liczby otwartych rachunków maklerskich we wrześniu

W listopadzie, wzrosło zainteresowanie rynkiem kapitałowym wśród polskich inwestorów. Spora amplituda zmian głównych indeksów na polskiej giełdzie, połączona z informacjami o powstałej szczepionce na koronawirusa sprawiły, że przybyło ok. 11,5 tysięcy rachunków inwestycyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba rachunków maklerskich w Polsce w 2020 r. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Liczna rachunków w listopadzie wzrosła do poziomu 1 310 852, czyli o 11 547 w porównaniu z październikiem. Jest to nieznacznie lepszy wynik niż w poprzednim miesiącu, liczba rachunków jest jednak w dalszym ciągu zdecydowanie mniejsza niż choćby w sierpniu bieżącego roku.

Przyrost liczby rachunków z miesiąca na miesiąc. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Brak większych zmian w gronie 10 największych domów maklerskich, mBank nadal liderem

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nie zaobserwowano większych zmian. We listopadzie, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 359 793 kont. Jest to najwyższy wynik w tym roku. Drugi w zestawieniu BM Pekao zanotował nieznaczny spadek liczby rachunków do poziomu 198 056 rachunków, a w BM PKO BP przybyło około 800 rachunków.

Największą dynamiką zmian wzrostu może “pochwalić się” BM ING, w którym przybyło 2% rachunków w porównaniu z październikiem bieżącego roku.

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here