Naga MarketsDziś piątek 20 września, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Dolar wrażliwy na rozmowy USA-Chiny

Jak zauważa analityk, Fed został w tym tygodniu zmuszony do przeprowadzenia operacji repo. Rezerwa Federalna przeprowadziła we wtorek operację wykupu różnych instrumentów dłużnych o wartości 53 miliardów dolarów, dążąc do kontrolowania poziomu referencyjnej stopy procentowej. Był to pierwszy taki ruch od dekady.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jerome Powell uważa, iż ostatnie dwie obniżki to nie jest początek cyklu obniżek. Fed dostrzega ryzyka w gospodarce, ale ocenia perspektywy jako pozytywne. Taki stan powoduje, iż oczekiwania co do kolejnej obniżki przez Fed w październiku pokazują szansę na około 50 procent – powiedział analityk BOŚ.

Ekspert twierdzi, iż październik przyniesie nam nowe informacje ws. wojny handlowej i kierunku rozmów między przedstawicielami Chin i USA. Złe dane z gospodarki USA mogą wspierać siłę dolara, który będzie traktowany jako bezpieczne aktywo.

– Dolar nie jest jakoś szczególnie mocny. Para EURUSD posiada mocne wsparcie na 1,1025 i może zobaczymy niedługo poziom 1,11. Euro pozostaje pod wpływem polityki EBC, który pozostaje podzielony co do kwestii dalszej polityki monetarnej i luzowania ilościowego – dodał.

Bank Anglii podkreśla, iż utrzymuje się wysoka niepewność związana z Brexitem i ze spowolnieniem globalnej gospodarki. Ryzyka wzrosły i inflacja może pozostać poniżej celu BoE.

Jak dla mnie pojawia się więcej możliwości, aby Bank Anglii stał się bardziej gołębi. Jednak interpretacja jego możliwych posunięć kręci się wokół tego co będzie się działo z Brexitem. Rynek uważa, iż Mark Carney i spółka pozostawili sobie możliwość cięć na wypadek tzw. hard Brexitu – zauważa Rogalski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here