Naga MarketsW kryptowaluty inwestuje już co czwarty student. Dla większości to jednak nadmierny stresWśród szału na kryptowaluty, wielu studentów postanowiło postawić swoje ciężko zarobione pieniądze z pracy w niepełnym wymiarze godzin na inwestycje w cyfrowe aktywa. Ci, którzy dołączyli do rynku dopiero w ostatnich miesiącach mogli ponieść jednak spore straty, a spora część skarżyła się nawet na problemy psychiczne będące pokłosiem nieudanych inwestycji.

  • Dane bazują na sondażu przeprowadzonym wśród uczniów akademickich w Korei Południowej, gdzie kryptowaluty cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów detalicznych.
  • Alba Heaven przebadał 1750 studentów pracujących na niepełny etat
  • Wśród ankietowanych 23,6% zaznaczyło, że inwestowało przynajmniej jednokrotnie na rynku kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty popularne wśród studentów

Według ankiety przeprowadzonej na 1750 studentach przez Alba Heaven, dostawcę informacji o pracy w niepełnym wymiarze godzin, 23,6 procent inwestowało w kryptowaluty. Badanie odbyło się w dniach od 17 do 19 maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik ten był wyższy i wynosił 34,4 procent wśród studentów płci męskiej, podczas gdy 14,4 procent studentów płci żeńskiej inwestowało w cyfrowe monety.

Zapytani, dlaczego zaczęli inwestować w kryptowaluty, 25,2 procent odpowiedziało, że powodem był niski próg wejścia i możliwość rozpoczęcia inwestycji już przy posiadaniu niewielkich oszczędności. 52,9 procent ankietowanych stwierdziło, że ma pozytywne odczucia wobec kryptowalut. Zapytani dlaczego, 33 procent wymieniło wysoki zwrot z inwestycji, 31 procent wybrało niskie bariery wejścia, a 15,1 procent stwierdziło, że cyfrowe aktywa mogą być szansą pokonania istotnej w Korei Południowej bariery klasowej.

Średnio zainwestowali 1,41 miliona wonów (czyli około 4,5 tys. zł). Większość sfinansowało inwestycje z pracy dorywczej, którą godzą ze studiami, podczas gdy 15,7 procent przyznało, że pieniądze pochodzą od rodziców. Co 10 student poświęcił natomiast swoje konta oszczędnościowe, aby spróbować sił na rynku cyfrowych aktywów.

Pomimo wysokich oczekiwań, tylko 40,5 procent z ankietowanych zarobiło na swoich inwestycjach, zyskując średnio 1,67 miliona wonów (5400 zł). Jeden na trzech znalazł się w strefie strat, gdzie średnio 2-3 tysiące złotych zniknęło z rachunków. Strata jest prawdopodobnie większa, jeśli weźmiemy pod uwagę niedawne załamanie rynku od czasu przeprowadzenia ankiety. Ankietowani inwestowali w kryptowaluty średnio przez 3,7 miesiąca co oznacza, że większość z nich wskoczyła na scenę kryptowalutową, gdy rynek zbliżał się do historycznych maksimów.

W rezultacie 68,3 procent młodych inwestorów cierpiało z powodu szeregu psychologicznych skutków ubocznych. Jedna trzecia stwierdziła, że zaobserwowała u siebie dramatyczne emocjonalne wzloty i upadki w zależności od cen monet. Mieli również problemy z koncentracją na codziennych zadaniach, takich jak nauka i praca i uważali, że są uzależnieni od inwestycji w kryptowaluty. Powiedzieli, że utrzymanie poprzednich codziennych rutynowych czynności stało się trudne, a niektórzy skarżyli się, że zaczęli cierpieć na bezsenność z powodu nadmiernego stresu.

Według raportu IGA Works osoby w wieku 20 lat stanowiły 32,1 procent użytkowników aplikacji kryptowalutowych w Korei.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje comarch | notowania akcji pgnig | akcje pko | akcje tauron | de30 dax | mwig40 akcje | pkn orlen forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here