Naga Markets27 grudnia 2013

Tym razem analiza będzie miała na celu przybliżenie pewnego zagadnienia, które nagminnie widać na rynkach finansowych, a mowa tu o fałszywym wybiciu. A więc w czym rzecz?

Po serii korpusów spadkowych i uformowaniu harmonicznej formacji pro-wzrostowej powstała biała świeca, sięgająca do połowy długiego czarnego (dobrze widoczne w powiększeniu). Nie był to jeszcze świecowy sygnał zakupu, gdyż powinna się zamknąć co najmniej za jego połową.
Natomiast co charakterystyczne i najciekawsze – powstała formacja „trzech białych żołnierzy”, gdzie ostatnia świeca wybiła ponad spadkową linię trendu i z pewnością aktywowała wiele zleceń oczekujących na kupno, po czym następnie znów cena zapikowała w doł do poziomów Fibonacciego.
Warto również zwrócić uwagę na 3 średnie widoczne na wykresie, które również nie zostały przebite i mogły uchronić przed podjęciem błędnej decyzji inwestycyjnej.

Wracając do tytułu artykułu. Dziś jest dzień raczej nie na inwestycje, bynajmniej dla mnie, lecz na obserwacje rynku i plany na kolejny rok. A z pewnością będzie się dużo działo.

W każdy piątek zły początek – krótki przegląd edukacyjny

Te artykuły również Cię zainteresują


Autorem analizy jest Arek Łyjak twórca kursu AdvanceTrader.
Z okazji Świąt przygotował na niego znakomitą promocję ważną do 31 grudnia. Więcej w artykule: Świąteczna Promocja kursu AdvancedTrader od Arka Łyjaka!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHossa w Tokyo – analiza Nikkei 225
Następny artykułBank of America: EUR/USD 1.25 na koniec 2014 roku!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here