Naga Markets

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po hipoteczny kredyt konsolidacyjny Zdarza się, że miesięczne zobowiązania kredytowe zaczynają przytłaczać i konieczne staje się znalezienie jakiegoś rozwiązania tej sytuacji. Skutecznym sposobem na dostosowanie wysokości miesięcznych rat do aktualnych możliwości finansowych jest konsolidacja. Dlaczego warto zamienić kilka zobowiązań w jedno? Czy warto zainteresować się hipotecznym kredytem konsolidacyjnym?

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny – jak działa?

Konsolidacja to nic innego jak zastąpienie kilku aktualnie posiadanych zobowiązań finansowych jednym nowym. W praktyce działa to w ten sposób, że klient ubiega się o nowy kredyt, którym spłaca kilka istniejących zobowiązań. Banki oferują zarówno klasyczne kredyty konsolidacyjne, jak i ich hipoteczną odmianę. Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką jest dla banku mniej ryzykowny, dzięki czemu oferowane warunki są na ogół bardziej konkurencyjne. Kredyt taki może tym samym okazać się tańszy od aktualnie posiadanych zobowiązań.

Kto powinien zainteresować się konsolidacją?

Konsolidacja zobowiązań niesie za sobą kilka wymiernych korzyści. Przede wszystkim pozwala złapać finansowy oddech i dostosować wysokość miesięcznych zobowiązań do aktualnych możliwości finansowych. Pomyśleć o niej warto zwłaszcza w sytuacji, gdy posiadane zobowiązania zaczynają zbyt mocno obciążać domowy budżet. Nowy kredyt, który wykorzystany zostanie do spłaty istniejących zobowiązań, można bowiem rozłożyć na dogodny okres i w ten sposób zmniejszyć wysokość miesięcznego obciążenia. Wspomnieć należy również o tym, że spłata jednej raty jest po prostu wygodniejsza aniżeli realizowanie każdego miesiąca kilku różnych przelewów.

Konsolidacja, zwłaszcza ta zabezpieczona hipoteką, to również szansa na to, by zmniejszyć koszt finansowania. Jeśli aktualne zobowiązania są wysoko oprocentowane (np. zadłużenie na karcie kredytowej), konsolidacja może być po prostu tańszym rozwiązaniem. Warto tym samym zweryfikować, jak wysokie jest RRSO aktualnie spłacanych zobowiązań, i porównać je z warunkami oferowanymi obecnie przez banki dla kredytów konsolidacyjnych. Może się bowiem okazać, że nawet bez wydłużania okresu spłaty nasze miesięczne obciążenie będzie istotnie niższe.

Jakie długi można konsolidować?

Kredyty konsolidacyjne oferowane są każdemu klientowi, który wykaże się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Kredyt konsolidacyjny, podobnie jak każdy inny kredyt, wymaga przejścia przez procedurę akceptacyjną – niska zdolność kredytowa lub zła historia mogą skutecznie pokrzyżować plany o konsolidacji zadłużenia.

Jakie zobowiązania można spłacić za pomocą kredytu konsolidacyjnego? Co do zasady banki gotowe są przy konsolidacji uwzględnić wszelkiego rodzaju zobowiązania – kredyty, pożyczki, raty czy zadłużenie na karcie kredytowej. Możliwa jest nawet konsolidacja kredytu (https://grupaang.pl/kredyty-i-pozyczki/kredyt-konsolidacyjny/). Wyjątek od reguły stanowią chwilówki. Korzystanie z chwilówek bardzo często traktowane jest przez banki jako czynnik ryzyka. Po produkty takie sięga się z reguły w sytuacji problemów z uzyskaniem finansowania w jakiejkolwiek instytucji bankowej, spowodowanych długami lub złą historią kredytową.

Artykuł partnera

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKorzyści z wykorzystania platformy LMS do dzielenia się wiedzą
Następny artykułWieloryb z Wall Street posiada 130 tys. Bitcoinów i wciąż dokupuje kolejne BTC
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here