Naga MarketsW jaki sposób obniżyć koszty autocascoUbezpieczenia pojazdu stanowią często znaczący, coroczny wydatek w domowym budżecie. Jak można zaoszczędzić na takiej opłacie? Co musisz wiedzieć jeszcze przed kupnem polisy? Wyjaśniamy, jak działać bezpiecznie i oszczędnie!

Autocasco należy do tak zwanych dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Oznacza to, że właściciel pojazdu nie jest zobligowany przepisami prawa do wykupienia tej polisy. AC ma na celu ochronę kierowcy, sytuacji gdy nastąpi szkoda częściowa lub całkowita. Musi do tego dość w ściśle określonych sytuacjach, takich jak na przykład: działania siły natury lub zniszczenia pojazdu przez osoby trzecie, a także w momencie gdy dojdzie do kradzieży auta.Warto zwrócić uwagę, że w przypadku polis dobrowolnych to towarzystwo ubezpieczeniowe ustala zakres ochrony ubezpieczeniem. Tylko obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest dokładnie takie samo u każdego ubezpieczyciela, ponieważ jego ochrona określona jest przez ustawę. Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjna są dodatkowymi polisami, które mogą znacznie różnić się pomiędzy firmami sprzedającymi polisy – wyjaśniają eksperci firmy Beesafe.pl.

Co towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę przy polisie AC?

To bardzo ważne pytanie. W przypadku ubezpieczenia autocasco towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę kilka czynników, które są istotne w sytuacji ewentualnej kradzieży lub uszkodzenia samochodu. Nowe, drogie auta zazwyczaj wskazują na to, że właściciel zapłaci wyższą wkładką za 12 miesięcy ochrony polisą. Ubezpieczyciele mają również na uwadze to, w jaki sposób zabezpieczony jest samochód – czyli czy posiada autoalarm, czy garażowany jest na parkingu podziemnym, posesji prywatnej, prywatnym garażu, czy też na ulicy.

Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe wskazują, jakiego rodzaju zabezpieczenia, są według nich konieczne. Najczęściej wskazane są dwa, które musi posiadać auto, żeby można było je ubezpieczyć w ramach polisy autocasco.

W jaki sposób obniżyć koszty autocasco?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju zakres ochrony nas interesuje. Czy ważne jest dla nas, aby wariant autocasco obejmował all risk, czy też wystarczy mam mini casco. W przypadku mini casco najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe chronią właścicieli w sytuacji: szkody całkowitej, kradzieży samochodu, a często można rozszerzyć polisę również o działanie żywiołów. Mini casco bywa też często dodawane do pakietu z obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym.

Warto wcześniej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i sprawdzić, czy na pewno wszystkie oferowane przez ubezpieczyciela zdarzenia są dla nas kluczowe w przypadku autocasco. Im szerszy zakres, tym wyższa cena. Równie istotnym jest to, żeby wskazać towarzystwu ubezpieczeniowemu inne zabezpieczenia. Warto zadbać o to, aby miejsca parkowania auta było bezpieczne, np. w garażu podziemnym. Wysokość opłaty za składkę tego rodzaju polisy zależy również od wartości samochodu. Im droższe auto, tym więcej zapłacisz za składkę. Bardzo wygodnym modelem obniżenia składki ubezpieczeniowej autocasco jest zakup polisy przez internet.

Kalkulator OC Beesafe

Kalkulator OC to proste narzędzie, dzięki któremu po wpisaniu niezbędnych informacji na ekranie od razu pojawia nam się wysokość składki za 12 miesięcy ochrony polisą. Dotychczas obliczanie składki wymagało wielu danych, kilku stron szczegółowych informacji na temat właściciela oraz jego samochodu.

invest

Kalkulator Beesafe wymaga podania jedynie dwóch informacji, to jest: daty urodzenia i numeru rejestracyjnego. System automatycznie odnajduje w bazach dane dotyczące właściciela oraz samochodu i na ich podstawie wylicza składkę. Możesz wpisać te informacje dosłownie w 30 sekund i nie zawracać sobie głowy skomplikowanymi formularzami! Sprawdź, ile zapłacisz już teraz na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

Artykuł partnera

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here