Naga MarketsZ pewnością kasyna internetowe w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Dziś możemy zdecydować się na kasyno online wpłata blik czy też na inną wpłatę, po czym od razu możemy obstawiać pierwsze zakłady. To dla wielu osób świetna okazja do zarabiania pieniędzy czy spędzania czasu wolnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z bardzo ważnego faktu – hazard pod każdą postacią jest w stanie uzależniać. Pytaniem zatem jest to, w jaki sposób kasyna pomagają swoim graczom zapobiegać uzależnieniu?

Groźba uzależnienia

Z ostatnich przeprowadzonych badań społecznych wynika, że coraz więcej osób cierpi z powodu uzależnienia od hazardu. Jest ono w pewnym sensie chorobą cywilizacyjną, do której zaliczymy uzależnienie od gier komputerowych, smartfona. Wiele osób nie zdaje sobie jednak z tego sprawy, że zbyt częsta gra w kasynie czy u bukmachera może mieć zgubne skutki. Wszystko kręci się w zasadzie wokół pieniędzy. To właśnie różnej wielkości środki wygrywamy lub przegrywamy w grach hazardowych. Dana sytuacja może wywoływać wśród nas ekscytację, jak i również stany depresyjne, konieczność powtarzalności. Im bardziej przeżywamy daną sytuację i wciąga nas hazard, tym większe niebezpieczeństwo uzależnienia. Dotyka ono dziś różne grupy społeczne, przedziały wiekowe, a przy tym dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Osoby uzależnione stają się:  • rozkojarzone,
  • bardziej nerwowe,
  • tracą skupienie, koncentrację,
  • mają problemy rodzinne i zawodowe.

Na całe szczęście dziś powstaje coraz więcej kampanii czy ośrodków, które pomagają w zapobieganiu oraz leczeniu uzależnienia od hazardu. Również kasyna pomagają w walce z tym problemem. Przedstawimy teraz najlepsze sposoby, metody, z których korzystają.

Blokada dla niepełnoletnich

Badania naukowe wykazały, że osoby poniżej 18. roku życia są o wiele bardziej narażone na negatywny wpływ gier hazardowych. W związku z tym trzeba otoczyć je opieką i chronić przed różnymi pokusami. W związku z tym w wielu krajach od lat kasyna zezwalają na założenie konta oraz granie na automatach czy ruletce tylko pełnoletnim. Choć można bez trudu założyć sobie konto poprzez nieprawdziwe dane, to większość kasyn chwilą polecenia pierwszej wypłaty z konta, wymaga weryfikacji danych. Trzeba zatem podesłać skan lub zdjęcie dowodu osobistego, prawa jazdy czy paszportu. Jeśli okaże się, że konto nie może zostać zweryfikowane, może zostać ono zablokowane, wraz ze środkami mieszczącymi się na nim.

Możliwość samodzielnej blokady

Wiele kasyn internetowych zapewnia swoim klientom możliwość zakładania blokady bądź też limitów na koncie. Gracze narażeni na uzależnienie są skłonni do coraz większej liczby depozytów i zakładów w kasynie. Może to powodować spore problemy finansowe i psychiczne. Na szczęście dzięki blokadom można z tym walczyć. Gracz może nałożyć sobie limit, gdzie w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca nie będzie mógł wpłacić i wydać więcej niż ustalił sobie w trakcie ustawiania limitu. W wyniku tego w momencie, gdy przegra wszystkie środki, nie będzie mógł do pewnego czasu wpłacić kolejnego depozytu czy też postawić kolejnego zakładu.

Niektóre kasyna umożliwiają również wprowadzenie limitu czasowego, gdy system liczy, ile czasu spędzamy w kasynie i po przekroczeniu ustawionej ilości minut czy godzin, nie będzie możliwe zalogowanie się na konto do zresetowania zegara. Jest jeszcze kolejna, najbardziej drastyczna metoda, którą zapewniają nam kasyna. Otóż możemy ustawić sobie całkowitą blokadę konta. Tu również mamy do czynienia z limitami czasowymi. Możemy ustawić sobie tydzień, dwa, trzy tygodnie, jak i nawet kilka miesięcy, w czasie których nie będziemy w stanie zalogować się na konto. Nie da się w takiej sytuacji obejść blokady, więc niemożliwe będzie korzystanie z usług kasyna.

Pomoc organizacji

Kasyna internetowe w wielu krajach zarówno z własnej woli, jak i w wyniku obowiązujących przepisów, mają obowiązek współpracy z organizacjami zajmującymi się pomocą dla uzależnionych graczy bądź też osób z innymi problemami hazardowymi. Często u dołu strony internetowej kasyna znajduje się zakładka – odpowiedzialna gra. Kiedy w nią wejdziemy, możemy zapoznać się z wieloma informacjami związanymi z przeciwdziałaniem uzależnieniom. To zarówno informacje o tym, z jakich form pomocy można skorzystać w samym kasynie, jak i również linki do stron, adresy i numery telefoniczne organizacji, które zajmują się pomocą uzależnionym. Kasyna, które mają polskie strony językowe, odsyłają nawet do polskich fundacji i organizacji, więc można liczyć na pomoc na miejscu.

Jak zatem widać, kasyna starają się przeciwdziałać problemom z uzależnieniem od hazardu. Jest to przecież także dla nich istotne, gdyż wielu graczy z kłopotami może po prostu przestać korzystać z gier hazardowych. Poszerza się zatem lista kasyn, jak i również form pomocy dla graczy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here