Naga MarketsNa łamach programu „Okiem Eksperta” w Comparic24.TV Adam Rak rozmawiał z Marcinem Kiepasem z Tickmill. Czwartkowe porozumienie Borisa Johnsona oraz Jean-Claude Junckera, a także zgoda europejskich liderów na wypracowane porozumienie przybliża nas do końca, przeszło trzyletniej historii Brexitu. Ale czy na pewno? O prawdopodobnych scenariuszach rynkowych rozmawiano w trakcie programu. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Johnsona powraca do Londynu z umową i co dalej?

Kolejny przełom w sprawie Brexitu, jednak o tym zdecyduje nadzwyczajne posiedzenie brytyjskiego parlamentu w sobotę. Nowe porozumienie musi zostać zaakceptowane przez Izbę Gmin. Samo zachowanie funta po wczorajszej gwałtownej reakcji na zawarte porozumienie z UE sugeruje, że istnieje lekki optymizm. Inwestorzy oczekują zaakceptowania umowy przez parlament – zauważył Marcin Kiepas.

Goldman Sachs podniósł szanse do 60-65% na Brexit, choć niektórzy analitycy banku nie są przekonani czy w ogóle dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z kolei szanse na hard Brexit oceniają na 25%, a brak umowy ma około 10 procentową szansę na realizację.

Nie jest tak bardzo istotne co się stanie. Rynki uwierzyły, iż maleją szanse na hard Brexit. Z perspektywy samego funta zatwierdzenie umowy przez parlament byłoby niewątpliwie mocnym impulsem popytowym, a w relacji do złotego obserwowaliśmy funta po weekendzie powyżej 5,00 zł. Z kolei brak zatwierdzenia wywołałby deprecjację brytyjskiej waluty, choć nie powinna być to duża przecena, raczej korekta ostatnich wzrostów – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here