Naga MarketsW grudniu przybyło 18,7 tys. rachunków maklerskich. BM mBank liderem!W grudniu przybyło ponad 11,5 tys. rachunków maklerskich, zmiany w czołówce były kosmetyczne, wynika z najnowszych statystyk przedstawionych przez KDPW. Biuro Maklerskie mBanku nadal pozostaje niekwestionowanym liderem pod kątem liczby klientów, w porównaniu z wrześniem, klienci otworzyli ok. 12 tysięcy nowych rachunków, co stanowiło wzrost o około 3,2 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

  • Na koniec grudnia, domy maklerskie raportujące do KDPW obsługiwały 1,329 mln rachunków maklerskich. W styczniu wartość ta była o blisko 80 tysięcy niższa.
  • W grudniu, łączna liczba rachunków zwiększyła się o ponad 18,6 tys.
  • 371,4 tys. kont prowadzi BM mBanku, 196,4 tys. BM Pekao a ponad 134,7 tys. BM PKO BP

Znaczny wzrost liczby otwartych rachunków maklerskich w grudniu

W grudniu, wzrosło zainteresowanie rynkiem kapitałowym wśród polskich inwestorów. Spora amplituda zmian głównych indeksów na polskiej giełdzie, połączona z informacjami o powstałej szczepionce na koronawirusa sprawiły, że przybyło ok. 18,7 tysięcy rachunków inwestycyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba rachunków maklerskich w Polsce w 2020 r. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Liczna rachunków w listopadzie wzrosła do poziomu 1 329 509, czyli o 18 657 w porównaniu z listopadem. Jest to nieznacznie lepszy wynik niż w poprzednim miesiącu, liczba rachunków jest jednak w dalszym ciągu mniejsza niż w sierpniu (rekordowym miesiącu) bieżącego roku.

Przyrost liczby rachunków z miesiąca na miesiąc. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Brak większych zmian w gronie 10 największych domów maklerskich, mBank nadal liderem

W strukturze 10 największych domów maklerskich pod kontem otwartych rachunków nie zaobserwowano większych zmian. W grudniu, na pierwszym miejscu nadal znajdowało się Biuro Maklerskie mBanku, które posiadało otwartych 371 417 kont (+12 000). Jest to najwyższy wynik w tym roku. Drugi w zestawieniu BM Pekao zanotował nieznaczny spadek liczby rachunków do poziomu 196 431 rachunków (-1600), a w BM PKO BP przybyło około 650 rachunków.

Największą dynamiką zmian wzrostu może “pochwalić się” BM mBanku oraz DM BOŚ, w których przybyło 3,2% rachunków w porównaniu z listopadem bieżącego roku.

10 domów maklerskich z największą liczbą klientów. Opracowanie własne na podstawie danych KDPW

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here