Naga Markets

W czym pomoże doradca kredytowySzukać kredytu na własną rękę czy skorzystać ze wsparcia, jakie daje doradca kredytowy? Wrocław jest miastem, w którym jedną i drugą opcję masz na wyciągnięcie ręki. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, czy pomoc pośrednika rzeczywiście przełoży się na mierzalne korzyści. A może lepiej samodzielnie odwiedzić kilka różnych banków i negocjować oferty? Na jakie profity możesz liczyć w przypadku współpracy? Wyjaśniamy tę kwestię.

Kim jest doradca kredytowy? To osoba – ekspert kredytowy, której zadaniem jest wsparcie klienta w wyszukaniu, zweryfikowaniu i uzyskaniu kredytu, a także negocjowaniu jego warunków z bankiem. Działalność doradcy kredytowego regulują przepisy zawarte w ustawie o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Aby zostać doradcą kredytowym, należy uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego.

W czym może ci pomóc doradca kredytowy?

Przejdźmy do konkretów: do czego sprowadza się zakres pomocy eksperta kredytowego?

  • Porównanie ofert banków

Niezależnie od tego, czy interesuje cię kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy kredyt na budowę domu, doradca porówna oferty bankowe pod kątem konkretnych parametrów kredytu. Może okazać się, że najniższa rata wcale nie jest najkorzystniejszą opcją. Najczęściej dotyczy to kredytów na wysokie kwoty o dłuższym okresie spłaty.

  • Badanie zdolności kredytowej

Doradca jest w stanie stosunkowo precyzyjnie ocenić twoją zdolność kredytową.

  • Negocjacje z bankami

Doradca kredytowy aktywnie wesprze cię w rozmowach z instytucjami finansowymi, negocjując warunki często korzystniejsze niż te w oficjalnej ofercie. To charakterystyczne przede wszystkim dla takich propozycji jak kredyty hipoteczne i inwestycyjne.

  • Przygotowanie dokumentów

Formalności dotyczące zwłaszcza kredytów hipotecznych często okazują się przytłaczające dla kredytobiorcy. Doradca wesprze cię także i w tym przypadku.

Pośrednik kredytowy a doradca

Śledząc rynek kredytowy, można napotkać także na pojęcie pośrednika kredytowego. To odrębna funkcja, chociaż można zauważyć pomiędzy nimi także podobieństwa.

XTB

Doświadczony doradca kredytowy poniekąd pełni rolę pośrednika, gdyż współpracuje z bankami. W odróżnieniu od pośrednika kredytu hipotecznego działa jednak niezależnie i przedstawia bogatszą ofertę.

Zaufanie do doradcy – jak wybrać najlepszego?

Doradztwo finansowe i kredytowe to dzisiaj bardzo obszerny rynek, dlatego wcale nie jest łatwo znaleźć najlepszą ofertę. Warto natomiast zweryfikować, jak szerokie usługi ma w swojej ofercie doradca finansowy i jak duże doświadczenie posiada.

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEuro wróci na parytet dolara. Rząd na Wyspach nie wspiera funta
Następny artykułBitcoin jest użytecznym aktywem dla banków centralnych, wynika z badań Harvardu
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here